Gerber Deals With Coupons And Catalinas!

Gerber Deals With Coupons And Catalinas!

Screen Shot 2016-02-11 at 1.33.41 PM

Some new Gerber printable coupons became available today.  I’ve matched them up with the current catalina offers in the deals below.

If you want to do the deal multiple times, break them up into several transactions.  If you earn a baby reward you will save even more!

Here is the catalina offer:

Gerber 1st, 2nd, or 3rd Foods (Tubs or Pouches)

Valid 1/25-2/21

Buy 10-11, get $1.50 OYNO

Buy 12-14, get $2.00 OYNO

Buy 15+, get $3.00 OYNO

Available coupons:

$1 off 4 Gerber 1st Foods

$2 off 6 Gerber 2nds Foods

$1 off 3 Gerber 3rd Foods

$1 off 1 Gerber Cereal 8 oz +

——-

Deal ideas:

Gerber Cereal $2.18

Use $1/1 Gerber Cereal printable

Final cost $1.18

———

Buy 16 Gerber 1st Foods (Tubs) $0.98

$15.68

Use four $1/4 Gerber 1st Foods printables

Pay $11.68

Get $3 OYNO

Final cost $0.54 each

——

Buy 12 Gerber 1st Foods (Tubs) $0.98

$11.76

Use three $1/4 Gerber 1st Foods printables

Pay $8.68

Get $2 OYNO

Final cost $0.56 each

——–

Buy 16 Gerber 1st Foods (Pouches) $1.27

$20.32

Use four $1/4 Gerber 1st Foods printables

Pay $16.32

Get $3 OYNO

Final cost $0.83 each

——

Buy 12 Gerber 1st Foods (Pouches) $1.27

$15.24

Use three $1/4 Gerber 1st Foods printables

Pay $12.24

Get $2 OYNO

Final cost $0.85 each

——–

Buy 18 Gerber 2nd Foods (Jars) $0.99

$17.82

Use three $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $11.82

Get $3 OYNO

Final cost $0.49

——–

Buy 12 Gerber 2nd Foods (Jars) $0.99

$11.88

Use two $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $7.88

Get $2 OYNO

Final cost $0.49

———

Buy 18 Gerber 2nd Foods (Tubs) $1.12

$20.16

Use three $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $14.16

Get $3 OYNO

Final cost $0.62

——–

Buy 12 Gerber 2nd Foods (Tubs) $1.12

$13.44

Use two $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $9.44

Get $2 OYNO

Final cost $0.62

———

Buy 18 Gerber 2nd Foods (Pouches) $1.37

$24.66

Use three $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $18.66

Get $3 OYNO

Final cost $0.87

——–

Buy 12 Gerber 2nd Foods (Pouches) $1.37

$16.44

Use two $2 off 6 Gerber 2nds Foods printables

Pay $12.44

Get $2 OYNO

Final cost $0.87

———

Buy 15 Gerber 3rd Foods (Tubs) $1.44

$21.60

Use five $1 off 3 Gerber 3rd Foods printables

Pay $16.60

Get $3 OYNO

Final cost $0.90

———

Buy 12 Gerber 3rd Foods (Tubs) $1.44

$17.28

Use four $1 off 3 Gerber 3rd Foods printables

Pay $13.28

Get $2 OYNO

Final cost $0.94

——–

Buy 15 Gerber 3rd Foods (Pouches) $1.68

$25.20

Use five $1 off 3 Gerber 3rd Foods printables

Pay $20.20

Get $3 OYNO

Final cost $1.14

———

Buy 12 Gerber 3rd Foods (Pouches) $1.68

$20.16

Use four $1 off 3 Gerber 3rd Foods printables

Pay $16.16

Get $2 OYNO

Final cost $1.18

print