HUGE Pet Food Stockup!!!!! Paid $8.54 For $78.76 In Pet Food

HUGE Pet Food Stockup!!!!!  Paid $8.54 For $78.76 In Pet Food

IMG_5094

This week has one of the BEST pet supply deals I’ve seen yet.  Purina products (food, treats, litter) are Spend $60, get $12 off instantly.  All of the ‘Beyond’ products are 25% off (the tags are not marked $12/$60, but they are included).

Buy 8 bags Purina Beyond Dry Dog Food 3.15 $9.59

On sale $7.19 with 25% off

$57.54

Buy 5 cans Alpo (you just need a $2.46 filler) $0.60

$60.54

Minus $12 off instantly

$48.54

Use eight $3/1 from SS 8/16 or SS 10/18

$24.54

STACK with eight $2/1 Target Beyond printable (you will need FOUR computers for this)

Final cost $8.54 for everything

—————–

Other deal ideas:

Buy 5 Dog Chow Little Bites 16.5 lbs $12.29

$61.45

Minus $12 instantly

$49.45

Use five $4/1 from SS 9/13

Final cost $29.45 for $5.89 each

——————

Purina Beyond Cat Food 3.15 lb $7.41

Buy 8

$59.28

Buy Purina wet food as a filler for $0.72

$60.00

Minus $12 instantly

$48.00

Use eight $3/1 from SS 8/16 or SS 10/18

$24.00

Use eight $2/1 Target Beyond printable (you will need FOUR computers for this)

Final cost $8.00 for everything

————–

Other Purina deals you can use to get to $60.00

Purina Dog Chow/Puppy Chow 46 lbs/32 lbs$19.99

Little Bites use $4/1 from SS 9/13

Dog Chow use $4/1 from SS 10/4

Or use $1.50/1 from SS 9/13

Or use $2/1 from RP 11/1

Or use $1/1 printable

————–

Beneful Dry Dog Food 31.1 lbs $24.99

Use $4/1 printable

Or use $2/1 from RP 11/1

Final cost $20.99

————-

Alpo 13 oz $0.60

Use $1.50/12 printable

Final cost $0.47 each

————-

Beggin Strips 25 oz $8.99

Use $2/1 printable

Or use Buy 1 get 1 7 oz free from RP 10/4

Final cost $6.99

————-

Beneful Baked Treats $8.99

Use $3/2 printable (NLA)

Final cost $7.49

————-

Purina One 15-16 lb $18.99

Use $4/1 Purina One Dog Food printable

Or use $3/1 Smart Blend from RP 9/27

Or use $1/1 Cat Food from RP 9/13

Final cost $14.99

————

Beneful Wet Food 10% off $1.79

$1.61 after 10%

Use $2/4 from RP 11/1

STACK with $1/6 Target printable (10 oz tubs only)

Final cost $1.29 wyb 4

————–

Friskies Dry Cat Food 6.3 lb $6.50

Use $1/1 printable

Or use $1/1 from RP 11/1

Final cost $5.50

————-

Friskies Wet Cat Food $0.45

Use $1/10 from RP 11/1

Final cost $0.35 each wyb 10

————-

Friskies Pull N Play $4.99

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from RP 11/1

Final cost $2.99

————-

Purina Cat Chow 18-22 lb $15.99

Use $1/1 from SS 8/30

STACK with $2/1 Target printable

Final cost $12.99

————-

Purina Cat and Kitten Chow $4.00

Use $1/1 from SS 8/30

Final cost $3.00

————-

Fancy Feast Wet Food 3 oz $0.70 each

Use $3/48 from SS 9/20

STACK with $2/20 Target printable

Deal idea:

Buy 48

$33.60

Use $3/48 from SS 9/20

$30.60

use two $2/20 Target printable

$26.60

Final cost $0.55 each

**Add $26.40 in other items to get the $12 off instantly

print