Meijer 2 Day Sale November 6-7

Meijer 2 Day Sale November 6-7

All matchups will be below each photo.  To view the entire 2 Day sale ad click here.  Be sure to change to your local zip code as produce and meat prices can vary.

To print coupons click here

Screen Shot 2015-11-04 at 1.12.40 PM

Whole boneless ham $1.59/lb

No coupon needed

————-

Bob Evans Sausage $2.00

No coupon needed

————

Jello and Pudding (large boxes) $1.00

No coupon needed

Screen Shot 2015-11-04 at 1.17.30 PM

Michigan, Gala, and Fuji Apples 3 lb bag

Buy one get one free

**I think these are $3.89 per bag (not on website)

—————

Swanson Broth $0.49

Use $0.40/5 from SS 11/8 (if you get coupons early)

Final cost $0.41 each

————-

Era 50 oz $2.49 limit 4

Use $1/1 from RP 10/11

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.49

Screen Shot 2015-11-04 at 1.37.38 PM

Quaker Old Fashioned Oats $4.39

Buy one get one free

Final cost $2.20

—————–

Doritos 10-11 oz $4.29

Buy one get one free

Final cost $2.15 each

—————–

7-Up 6 packs $4.68

Buy 3 get 4 free

Final cost $2.01 each wyb 7

—————

Keebler Rainbow Chips and Sandies Cookies $2.89

Buy one get one free

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Final cost $0.95 each with coupon or $1.45 each without

—————

Scott 1000 roll 4pk $3.99

Buy one get one free limit 4

Use $1/1 printable (use zip 60020- click Household)

Final cost $1.50 each

————–

Reynolds Wrap Foil 200 ft $9.79

Buy one get one free

Use $0.75/1 printable

Or use $0.55/1 from RP 9/13

Final cost $4.52 each

Screen Shot 2015-11-04 at 1.45.54 PMNo matching mPerks

Does not exclude clearance

Screen Shot 2015-11-04 at 1.49.01 PM

No matching mPerks

Screen Shot 2015-11-04 at 1.50.57 PM

Meijer Cough Cold and Allergy

Buy one get one 50% off

Use 10% off Health & Beauty from mPerks

—————–

Meijer Oral Care Products

Buy one get one 50% off

Use 10% off Health & Beauty from mPerks

—————

Meijer 40 lb Bird Food $14.99-$28.99

Buy one get one free

Final cost $7.50-$14.50

—————-

Beneful Dog Food $13.99

Buy one get one 50% off

Use two $4/1 printables

Or use two $2/1 from RP 11/1 (limit 4 like qs per day)

Final cost $6.49 each

print