Meijer Matchups September 17-23

Meijer Matchups September 17-23

Sunday market September 17-23

Thursday market September 21-27

Food Deals

Yogurt Cups and Drinks

Buy 5 get 1 free

Yoplait $0.60

Buy 6

Use $0.50/5 printable

Submit for $0.50/5 SavingStar rebate

Final cost $0.33 each

Kellogg Cereal/Halloween Cereal $2.99

Buy one Krave

Buy one Apple Jacks/Corn Pops

Use $0.75/2 printable

Submit for $0.60/1 Krave SavingStar rebate

Submit for $0.50/1 Apple Jacks/Corn Pops SavingStar rebate

Final cost $2.06 each

**Other coupons at kelloggsfamilyrewards.com

If you have the $1/1 printables (NLA)

Buy one Krave

Buy one Apple Jacks

Buy one Corn Pops

$8.97

Use $1/1 off of each (NLA)

$5.97

Submit for $0.60/1 Krave SavingStar rebate

Submit for $0.50/1 Apple Jacks SavingStar rebate

Submit for $0.50/1 Corn Pops SavingStar rebate

Final cost $1.45 each

**Other coupons at kelloggsfamilyrewards.com

Cheez-Its/Belvita $2.49

Use $0.75/2 from SS 8/13 (exp 9/22)

Final cost $2.12 each

Galbani Fresh Mozzarella $4.69

Buy one get one 50% off

Use two $1/1 printable (sign up)

Final cost $2.51 each

Silk Half Gallon $2.99

Use $1/1 printable (sign up)

Final cost $1.99

Sargento Break Bites $2.84

Use $0.75/1 from SS 8/13

Final cost $2.09

Sargento Slices $2.84

Use $0.60/2 from SS 8/27

Final cost $2.54 each

Sargento String Cheese $3.99

Use $0.75/1 from SS 8/13

Final cost $3.24

Screamin’ Sicilian Pizza $4.99

Use $1/1 printable (sign up)

Final cost $3.99

Ling Ling Entree $4.99

Use $2/1 printable

Final cost $2.99

Jimmy Dean Frozen Sandwiches $4.79

Use $0.75/1 from RP 8/06

Final cost $4.04

M&Ms $2.79

Use $1/1 from RP 8/13

Final cost $1.79

Hormel Chili $1.50

Use $0.55/2 printable

Final cost $1.22 each

Well Yes! Soup $1.50

Use $2/2 from ?? (can’t find date)

Or use $0.75/1 printable

Final cost $0.50-$0.75

Ragu $1.67

Use $1.25/2 from SS 8/27

Final cost $1.04 each

Pop Tarts 12 ct $2.50

Use $1/3 printable

Final cost $6.50 for 3

General Mills Cereal $1.99

Use $1/2 printable

Use $1/3 assorted from SS 9/10

Use $0.75/2 Chex from SS 9/10

Submit for $1/2 SavingStar rebate

Final cost $0.99 each

Pepsi 12 pk $4.99

Submit for 500 bonus points Fetch Rewards

Like paying $4.49

**Buy two get one free store sale also!

Oreos $2.50

Use $0.75/2 from SS 8/13

Final cost $2.12 each

Teddy Grahams $2.50

Use $1/2 or $0.75/2 from SS 8/20

Submit for $1.20/2 Checkout51 rebate

Final cost $1.40 each

Planters $3.00

Earn 20% extra points with Fetch Rewards

Pillsbury Cookie Dough/Pie Crust $2.00

Use $1/3 printable

Submit for $1/2 SavingStar rebate

Final cost $1.34 each

Pillsbury Crescent/Sweet Rolls $1.88

Use $1/3 printable

Submit for $1/2 SavingStar rebate

Final cost $1.21 each

Nabisco Snack Sack $1.99

Use $0.75/2 from SS 8/13

Final cost $1.62 each

Kraft Slices $3.00

Submit for Fetch Rewards

Budweiser 18 pk $14.99

Submit for $3/1 Ibotta rebate

Final cost $11.99

Pace Salsa $1.50

Submit for $0.50/1 Ibotta rebate (up to 3 times)

Final cost $1.00 each

Frank’s Wing Sauce/Hot Sauce $2.79

Use $0.30/1 printable

Final cost $2.49

Vlasic Pickles $1.99

Use $1/2 from SS 8/20

Final cost $1.49 each

Wishbone Dressing $1.89

Use $1/2 from SS 8/20

Final cost $1.39 each

 

Pet Deals

$5 off instantly when you buy $30 in Crave, IAMS, Cesar, Sheba, Temptations or Pedigree Pet food or treats

Available Coupons:

$5/1 Crave Dry Dog Food Printable

$5/1 Crave Dry Dog Food [4-lb.+] Mperk

$5/1 Crave Dry Cat Food Printable [4-lb.+]

$5/1 Crave Dry Cat food (4+ lbs) Mperk

$1.50/3 Crave Wet Cat Food Printable

$1.50/3 Crave Wet Cat Food Mperk

$2 off each Cesar dry dog food, 5 lbs Mperk

$5 off each Cesar dry dog food, Rotisserie chicken flavor, 12lbs Mperk

$5 off each Cesar dry dog food, Slow Roasted Lamb flavor, 12lbs Mperk

$5 off each IAMS ProActive Health or Naturals Dry Dog food 23.2-40 lbs Mperk

$1/2 Pedigree treats Printable

$3 off each Pedigree Dry Dog food 46.8-50 lbs Mperk

$1.50/1 Pedigree dry dog food SavingStar Rebate

Buy 10 get 5 free Sheba broths Mperk

$1/1 Sheba Meaty Tender Sticks from RP 8/20

B1G1 Sheba Signature Broths Premium Cat Food from RP 8/20

$2/1 Sheba Perfect Portions 12 pack printable

Deal idea:

Buy 3 Crave dry Dog Food $9.99/ea

Buy 1 Pedigree wet dog food pouch $0.50

$30.47

$5 off instantly

$25.47

Use two $5/1 Crave Dry Dog Food Printable

Use $5/1 Crave Dry Dog Food [4-lb.+] Mperk

Final Cost: $10.47

Deal idea:

Buy 3 Crave dry cat food, $11.99/ea

$35.97

$5 off instantly

$30.97

Use two $5/1 Crave Dry Cat Food Printable

Use $5/1 Crave Dry Cat food (4+ lbs) Mperk

Final cost: $15.97

Deal idea:

Buy 2 Crave dry dog food $9.99/ea

Buy 1 Crave dry cat food, $11.99/ea

$31.97

$5 off instantly

$26.97

Use two $5/1 Crave Dry Dog Food Printable

Use one $5/1 Crave Dry Cat Food Printable

Final cost: $11.97

Deal idea:

Buy 4 Cesar $7.99/ea

$31.96

$5 off instantly

$26.96

Use $2 off each Cesar dry dog food, 5 lbs Mperk

Final cost: $19.96

Deal idea: 

Buy 2 Cesar dry dog food, Rotisserie Chicken Flavor 12 lbs $15.49

$30.98

$5 off instantly

$25.98

Use $5 off each Cesar dry dog food, Rotisserie chicken flavor, 12lbs Mperk

Final cost: $15.98

Deal idea:

Buy 2 Cesar dry dog food, Slow Roasted Lamb Flavor 12 lbs $15.49

$30.98

$5 off instantly

$25.98

Use $5 off each Cesar dry dog food, Slow Roasted Lamb flavor, 12lbs Mperk

Final cost: $15.98

Deal idea:

Buy 1 IAMS ProActive Health 30 lbs $29.99

Buy 1 Pedigree wet dog food pouch $0.50

$30.49

$5 off instantly

$25.49

Use $5 off each IAMS ProActive Health or Naturals Dry Dog food 23.2-40 lbs Mperk

$20.49

Deal idea:

Buy 1 Pedigree Dry dog food, 50 lbs, $22.99

Buy 2 Pedigree dog treats, $3.50/ea

Buy 1 Pedigree Pouch dog food $0.50

$30.49

$5 off instantly

$25.49

Use $3 off each Pedigree Dry Dog food 46.8-50 lbs Mperk

Submit for $1.50/1 Pedigree dry dog food SavingStar Rebate

Use $1/2 Pedigree treats Printable

Final cost: $19.99

Deal idea:

Buy 2 Crave dry cat food, $11.99/ea

Buy 1 Sheba Perfect Portions 12 pk $8.59

$32.57

$5 off instantly

$27.57

Use two $5/1 Crave Dry Cat Food Printable

Use one $2/1 Sheba Perfect Portions 12 pack printable

Final cost: $15.57

Rachel Ray Nutrish zero grain dry dog food, $8.80

Use $2/1 Rachael Ray Nutrish Dry Dog Food from SS 8/20

Final cost: $6.80

Rachel Ray Nutrish zero grain cat food, 3 lbs, $7.60

Use  $2/1 Rachael Ray Nutrish Dry Cat Food from SS 8/20

Final cost: $5.60

Meow Mix, $9.99

Use $1/1 Meow Mix Dry Cat Food from RP 8/6

Final cost: $8.99

Buy 5 Alpo wet dog food cans $0.65

Use Buy 4 get 1 free Alpo wet singles Mperk

Final cost: $2.60 for 5 cans

 

Baby Deals

Buy 4 Happy Tot pouch, $1.42/ea, B3G1 Free Sale

Use B1G1 printable

Final cost: Pay for 2, get 2 free, $2.84

Buy $40 in Luvs get $10 OYNO cat

Deal Idea:

Buy 1 Luvs $17.49

Buy 1 Luvs $24.97

$42.46

Use $2/1 Luvs Diapers Printable [ETS] LIMIT ONE Per household Per day

Use $2/1 Luvs diaper Mperk

Final cost: $38.46 PLUS earn $10 OYNO cat

Buy 2 Pampers Jumbo pack diapers or training pants, get $5 OYNO cat

Deal idea:

Buy 2 Pampers Jumbo Pack diapers, $8.97/ea

$17.94

Use $3/1 Pampers diaper Mperk

Use $2/1 Pampers diaper printable

Final cost: $12.94 PLUS earn $5 OYNO Cat

Deal idea:

Buy 2 Pampers Jumbo Pack Easy-Ups $8.97/ea

$17.94

Use $3/1 Pampers Easy Ups Mperk

Use $2/1 Pampers Easy Ups printable

Final Cost: $12.94 PLUS earn $5 OYNO Cat

Deal idea:

Buy 2 Pampers Jumbo Pack diapers

Buy 2 Pampers Jumbo Pack Easy-Ups

$17.94

Use $3/1 Pampers diaper Mperk

Use $3/1 Pampers Easy Ups Mperk

Final Cost: $11.94 PLUS earn $5 OYNO Cat

 

Household Deals

Angel Soft 6 Double Rolls $2.50

Use  $0.50/1 from RP 9/10

Submit for $0.50/1 SavingStar rebate (NLA if not already clipped)

Final cost $1.50 with rebate, $2.00 without

Kleenex 4pk Bundle $4.99

Use $1/1 from SS 9/10

Or use $0.50/1 mperk

Final cost as low as $3.99

Charmin Ultra Strong or Ultra Soft Toilet Paper 12 Mega Rolls $11.99

Use $1/1 printable

or use $0.25/1 from P&G 8/27

Final cost as low as $10.99

Bounty Paper Towels 6 Big Rolls $6.49

Use $1/1 printable

or use $1/1 mperk

Final cost $5.49

Quilted Northern Toilet Paper 6 Mega Rolls $5.99

Use $0.50/1 printable

Final cost $5.49

Brawny Paper Towels 6 Large Rolls $5.99

Use $0.25/1 printable

Final cost $5.74

Palmolive Dish Soap 20oz $1.99

Use $0.25/1 from SS 9/17

or use $1/1 mperk

Final cost as low as $0.99

Finish Powerball Tabs or Gelpacs $4.99

Use $0.50/1 Max in 1 from SS 8/27

or use $1/1 Quantum Max from SS 8/27

Final cost as low as $3.99

Lysol Disinfectant Spray 19oz $4.99

Use $0.50/1 from SS 8/27

Final cost $4.49

Glade Plugin Refills $4.99

Use $1/2 from SS 9/10

Final cost $4.49 each wyb 2

Tide Liquid Detergent 92-100oz $9.99

Use $3/1 mperk

Final cost $6.99

Tide Pods 32 or 42ct $9.99

Use $3/1 mperk

Final cost $6.99

 

Health & Beauty Deals

Dial, Rightguard, Schwarzkopf hair color or Gliss spend $10 get $2 off instantly

$1/1 Right Guard Xtreme Antiperspirant Deodorant, exp. 10/1/17 (RP 09/10/17) Limit 1

$1/2 Dial Foaming Hand Wash, Liquid Hand Soap Refill, Bar Soap or Advanced Soap, exp. 10/1/17 (RP 09/10/17) [3-ct.+ bars; 2-ct.+ advanced bars] limit 1

$2/2 Dial or Tone Body Wash or Bar Soap, exp. 10/1/17 (RP 09/10/17) limit 1

Buy 2 Gliss Shampoo (Price not liste online)

Get $2 off instantly for spending $10

Use B1G1 Schwarzkopf Gliss Hair Repair, exp. 10/1/17 (RP 09/10/17)

Deal idea:

Buy 2 Dial Soap 8ct – $4.49

Buy 2 Dial 4ct – $1.99

Get $2 off instantly

Use $1/2 Dial Foaming Hand Wash, Liquid Hand Soap Refill, Bar Soap or Advanced Soap from RP 9/10

Use $2/2 Dial or Tone Body Wash or Bar Soap from RP 9/10

Final cost $0.99 each

Buy 2 Speed Stick – $1.99

Get $1 off instantly

Use two $0.50/1 Speed Stick Men’s Antiperspirant/Deodorant from SS 9/17

Final cost $0.99

Buy 1 Softsoap Body wash – $3.09

Get a hand soap free

Use $0.50/1 Softsoap Body Wash from SS 9/17

Final cost $2.59 for both

Buy 2 colgate – $1.69

Get $1 off instantly

Use two $0.50/1 Colgate Toothpaste from SS 9/10

Final cost $1.38 **goes toward $2/$10 reward

Buy 2 Colgate total – $2.59

Get $1 off instantly

Use two $2/1 Colgate Optic White, Total Advanced, Enamel Health or Sensitive Toothpaste from SS 9/10

Final cost $0.18 **goes toward $2/$10 reward

Buy 2 Stayfree – $2.49

Use $3/2 printable or $2/2 Stayfree Products from SS 8/20

Final cost $0.99 each

print

Leave a Comment