Mperk Only Deals!

Mperk Only Deals!

February 11-17

True Goodness Organic Gourmet Stuffing Mushrooms $2.99

Use $1/1 Mperk

Pay: $1.99


Combine this deal with the next deal and make some yummy garlic bread pizzas!!

Buy 2 Texas Toast Garlic Bread $2.29/ea

Use $1/2 Mperk

Pay: $1.79 each

Use this to make homemade pizza sauce

OR even the pizza bagels in this week’s menu based off of the Meijer ad!  

Buy 3 Contadina tomato paste $0.69/ea

Use Buy 2 Get 1 Free Mperk

Pay: $1.38 or $0.46/ea


These could be good for lunches!

Libby’s Vegetable 4 cup pack $1.66/ea

Use $0.75/each Mperk *Can use as many times as you would like in ONE transaction, then it’s gone.

Pay: $0.91/each, just $0.22 per cup!


Buy 2 Libby’s Vegetable pouch $1/ea

USe $1/2 Mperk

Pay: $1, $0.50/ea

This Mperk is also good on the sticks!

Country Crock 15 oz Tub OR Sticks $1.99

Use $0.50/1 Mperk

Pay: $1.49

Vanity Fair Napkins 36 ct $1.29

Use $0.25/1 Mperk

Pay: $1.04

Buy 1 Reese’s Puffs (or other qualifying General Mills Cereal) $2.50

Use $1/2 Mperk

Pay: $2/ea

Nesquik Chocolate Powder $3.79

Use $0.50/1 Mperk

Pay: $3.29

Read Potato Salad $1.19

Use $0.75/each Mperk *Can use as many times as you would like in ONE transaction, then it’s gone.

Pay: $0.44

Pair this with some $2.50 strawberries or fruit/item of your choice for an inexpensive snack!

Dolci Frutta Chocolate hard shell $2.50

Use $0.50/1 Mperk

Pay: $2.00

Buy 2 Spam $2.59/ea

Use $1/2 Mperk

Pay: $4.18, $2.09/ea

Gatorade 8 packs $5.49

Use $1/2 Mperk

Plus get 5 free Propel 24 oz

Final cost $4.99 each plus 5 free Propel

Buy one Alexia product $3 *Check regional pricing*

Use $0.75/1 Mperk

Final cost $2.25

Fryin’ Magic $1.69

Use $1/ea Mperk *Can use as many times as you would like in ONE transaction, then it’s gone.

Pay: $0.69

Califia Almond Milk $2.99

Use $0.50/1 Mperk

Pay: $2.49

Fruit Shoot $3.19

Use $1/1 Mperk

Pay: $2.19

Juicy Juice Organic Juice Box $2.99

Use $1/1 Mperk

Pay: $1.99

Chobani cup, Flip, Drink Chobani or 2 pack Smooth

Use Free Chobani cup, Flip, Drink Chobani or 2 pack Smooth Mperk

Pay: $0! FREE!

Totinos $2.50

Use $1/2 printable

Or use $1/2 Mperk

Final cost $2.00 each

Yoplait Fruitside $1.00

Use $0.25/1 Mperk

Final cost $0.75

Ling Ling Entrees $4.99

Or Use $2/1 Mperk

Final cost $2.99

Vagisil Powder $2.49

Use $2/each Mperk *Can use as many times as you would like in ONE transaction, then it’s gone.

Pay: $0.49

Vagisil Wipes or Creme $3.69

Use $2/each Mperk *Can use as many times as you would like in ONE transaction, then it’s gone.

Pay: $1.49

Meijer Pads $2.59

Use $1/1 Mperk

Pay: $1.59

Empower  3-in-1 Kettlebell with DVD $31.99

Use $10/1 Mperk

Pay: $21.99

Buy 2 Purina ONE Dry Dog food 8lbs $10.99

Use Buy One Get One Free printable 

Or Use Buy One Get One Free Mperk

Pay: $10.99, $5.39/each

Buy 2 Purina ONE Dry Cat food 3.5lbs $6.49

Use Buy One Get One Free printable 

Or Use Buy One Get One Free Mperk

Pay: $6.49, $3.24/each

Beggin Strips $2.50

Use $1/2 Mperk

Pay$ $2/ea

Children’s Motrin $5.29

Use $1/1 printable

Or Use $1/1 Mperk

Pay: $4.29

Kleenex Hand Towels $1.99

Use $0.50/1 mPerk

Final cost $1.49

 

Tide Liquid Laundry Detergent 69-75 oz. $7.99

Use $2/1 mperk

Final cost $5.99

print

Leave a Comment