Must Do Deals November 29-December 5

Must Do Deals November 29-December 5

To view the entire ad click here

To print coupons click here

Screen Shot 2015-11-27 at 3.22.57 PM

Apples $0.99/lb

No coupon needed

—————-

Chobani Greek $1

Use FREE printable (not valid on Simply 100 or Flips)

Final cost FREE

Deal idea:

Buy two Simply 100

Buy two Oats

$4.00

Use two FREE printable (for the Oats)

$2.00

Submit for $1/2 Simply 100 rebate with Ibotta app

$1.00

Submit for $0.50/2 Oats rebate with Ibotta app

$0.50

Qualify for $0.50 Chobani rebate for buying both Simply 100 and Oats

Final cost FREE for 4

————-

Bush’s Chili Beans $1.00

Use Buy one get one free from SS 10/11

Final cost $0.50 each

————–

Chex Mix $1.00

Use $0.60/2 printable (won’t last long)

Or use $0.50/2 from SS 11/15

Final cost $0.70 each

————–

Progresso Soup $1.00

Use $1/3 printable

Or use $0.50/2 from SS 11/1

Final cost $0.67

Screen Shot 2015-11-27 at 4.42.02 PM

Bar S Bologna $1.00

Use $1/3 printable

Final cost $0.67 each

—————

Starkist Creations $1.00

Use $1/2 printable

Final cost $0.50

————-

Old El Paso Beans $1.00

Use $0.50/1 printable

Final cost $0.50

————

Old El Paso Shells, Sauce, Beans, Rice (most are $1.00)

Use $1/3 printable

Final cost $0.67 each

————-

Michelina’s $1.00

Use $1/5 printable

Final cost $0.80

Screen Shot 2015-11-27 at 4.55.36 PM

Mt. Dew Kickstart $1.00

Use $0.75/1 rebate with MobiSave app

Final cost $0.25

————–

Vitamin Water $1.00

Submit for $0.50/1 rebate with Ibotta app

Final cost $0.50

—————

Larabars $1.00

Submit for $0.75/3 rebate with SavingStar app

Final cost $2.25 for 3

————–

Pillsbury Grands $1.00

Use $0.40/1 printable (won’t last long)

Or use $0.40/3 from SS 10/11 or SS 11/8

Or use $0.30/2 from SS 9/13

Final cost $0.60

————-

Pillsbury Cinnamon Rolls $1.00

Use $0.40/2 from SS 10/11 or SS 11/8

Final cost $0.80

————-

Old Orchard Frozen Concentrates $1.00

Use $1/4 printable

Final cost $0.75 each

Screen Shot 2015-11-27 at 5.04.36 PMDrumsticks and Thighs $0.87/lb

No coupon needed

—————

Bottom Round Steak or Roast $3.99/lb

No coupon needed

————-

Bone-In Country Style Ribs $1.99/lb

No coupon needed

Screen Shot 2015-11-27 at 5.08.29 PM

Jimmy Dean Sausage $3.00

Use $0.55/1 from RP 11/1 (exp 11/29)

Final cost $2.45

————-

Oscar Mayer Selects Smoked Sausage $2.89

Use $1/1 printable

Or use $1/1 from SS 11/1

Final cost $1.89

————

Claussen Pickles $2.89

Use $0.55/1 printable

Final cost $2.34

————-

Oscar Mayer Bacon $4.99

Use $2/1 printable (NLA)

Final cost $2.99

Screen Shot 2015-11-27 at 5.14.27 PM

Avocados $1.00

No coupon needed

————-

Carrots $1.00

No coupon needed

————-

Pomegranates $1.00

No coupon needed

————

Pears $1.18/lb

No coupon needed

————

Bolthouse Juice $3.00

Use $1.50/1 printable (if Smoothies are included)

Final cost $1.50

Screen Shot 2015-11-27 at 5.17.26 PM

Rana Pasta or Sauce Buy one get one free $4.99

Use $1/1 Pasta or $1/1 Sauce printable

Final cost $1.99 each

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

—————

Meijer Full Size Deli Sub Buy one get one free $4.99

Final cost $2.49 each

————

Lofthouse Cookies (frosted and no-bake) Buy one get one free $3.29

Final cost $1.64 each

Screen Shot 2015-11-27 at 6.30.13 PM

DiGiorno Pizza $4.50

Use Buy two get one free from RP 11/8 (exp 11/30)

Final cost $3 each

————-

Challenge Butter $3.00

Use $0.75/1 printable

Submit for $0.50/1 rebate with Ibotta app

Final cost $1.75

—————

Tyson Bagged Chicken $3.99

Use $1/1 Nuggets printable

Final cost $2.99

————–

Gorton’s Seafood $3.99

Use $1/1 printable

Final cost $2.99

————–

Coffee Mate 32 oz $3.00

Use $1/3 Target printable

Final cost $2.67 each

————–

New York Breadsticks, Rolls or Texas Toast $1.99

Use $1/2 or $0.40/1 from SS 11/1

Final cost $1.49-$1.59

————-

Florida Naturals Juice $2.79

Use $1/1 printable (if Fit and Delicious is included)

Final cost $1.79??

————-

Sargento Shredded Cheese 16 oz $4.99

Use $0.65/2 printable

Final cost $4.65

Screen Shot 2015-11-27 at 8.20.58 PM

Bud Light 12 pk $10.99

Submit for $4/1 rebate with Ibotta app wyb 9 oz Tostitos and 12 pk Pepsi

Final cost $6.99 plus the Tostitos and Pepsi

————-

Bud Light 24 pk $18.49

Submit for $4/1 rebate with Ibotta app wyb 9 oz Tostitos and 12 pk Pepsi

Final cost $14.49 plus the Tostitos and Pepsi

Screen Shot 2015-11-27 at 8.29.34 PM

Campbell’s Condensed Soup $1.00

Use $0.40/4 printable

Or use $0.40/4 from SS 11/8

Final cost $0.90 each

————–

Campbells Oven, Slow Cooker or Skillet Sauces $2.00

Use $1/2 printable

Submit towards $5/$15 rebate with SavingStar app

Final cost $1.50 each wyb 2

————–

Mars King Size Bars $1.00

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from RP 11/22

Final cost $0.50 each

—————

Bertolli Olive Oil 17 oz-51 oz Buy one get one free

Use $1/1 printable

Deal idea:

Buy two Bertolli Olive Oil 17 oz $6.59

Use $1/1 printable

Final cost $2.79 each wyb 2

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

————

Hershey’s Family Bag Candy $5.99

Use $1/2 Kisses from SS 11/15

Final cost $5.49

————

Mars Big Bag Candy $5.99

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from RP 11/22

Submit for $0.75/1 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $5.49 before rebate

————-

Nestle Tollhouse Morsels $2.49

Use $0.50/1 printable (will go fast)

Final cost $1.99

Deal idea:

Buy 3

$7.47

Use three $0.50/1 printable

$6.17

STACK with $1/3 Target printable

Final cost $1.72 each

Screen Shot 2015-11-27 at 8.50.34 PM

Mini Wheats $3.00

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use $1/2 KFR printable

Submit for $1/2 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $2.00-$2.50 not including rebate

———–

Rice Krispies $3.00

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use $1/2 from RP 11/22

Submit for $1/2 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $2.00-$2.50 not including rebate

————–

Frosted Flakes $3.00

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use $0.50/1 KFR printable

Submit for $1/2 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $2.00-$2.50 not including rebate

————-

Raisin Bran, Froot Loops, or Apple Jacks $3.00

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Submit for $1/2 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $2.00 not including rebate

————

Oreo Cookies $2.79

Use $0.75/2 from SS 11/8

Submit for $0.50/1 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $2.41 before rebate

————

Honey Maid Grahams $2.79

Use $0.75/2 from SS 11/8

Final cost $2.41 before rebate

———–

Emerald Nuts $2.50

Submit towards $5/$20 rebate with SavingStar app

————

Juicy Juice $2.49

Use $0.75/1 from SS 8/16 (exp 11/30)

Final cost $1.74

————–

Wheat Thins $2.49

Use $0.75/2 from SS 11/8

Final cost $2.12

—————

Keebler Crackers $2.49

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Final cost $1.49

————-

Kellogg Fruit Snacks $1.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Final cost $0.99

————

Pop Tarts 6 ct $1.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use $1/3 KFR printable

Submit for $1/1 rebate with MobiSave app (exp 11/30)

Final cost $0.99-$1.67 before rebate

Screen Shot 2015-11-27 at 10.00.15 PM

General Mills Items Listed Below

Buy 4 get $2 off instantly

Cinnamon Toast Crunch $2.50

Use $1/3 from SS 10/25

Final cost 4 for $7

Cheerios $2.50

Use $1/3 from SS 10/25

Final cost 4 for $7

Reese’s Puffs $2.50

Use $1/3 from SS 10/25

**Counts towards $5/$15 rewards in mPerks

Deal idea:

Buy 8 boxes $2.50

$20.00

Get $4 off instantly

$16.00

Use two $1/3 from SS 10/25

$14.00

Earn $5 reward

Final cost $9 for 8 boxes

Nature Valley Granola Bars or Breakfast Biscuits $2.50

Use two $0.50/2 from SS 10/25

Final cost 4 for $7

————-

Aunt Millie Swirl Bread Buy one get one free $3.49

Use $0.50/1 printable

Final cost $1.49 each wyb 2

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

————

Sargento Cheese Snack $3.99

Use $0.55/1 Natural Cheese snack printable

Final cost $3.44

————-

Planters Nut-rition or Mixed Nuts $4.99

Use $1/2 from SS 11/15

Final cost $4.49

————

True Goodness Bread $2.49

Counts towards $5/$25 True Goodness reward in mPerks

Screen Shot 2015-11-27 at 10.10.18 PM

P&G Items (not all may be included)

Spend $25 get $5 OYNO

Tide 46-50 oz Powder 26 oz Pods 20 ct $5.99

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from mPerks

Or use $2/1 Pods from December P&G limit 4

Or use $1/1 Liquid from December P&G limit 4

Final cost $3.99-$4.99

Charmin 12 double or 6 mega rolls $6.24

Use $0.35/1 printable

Or use $0.25/1 from mPerks

Or use $0.25/1 from December P&G limit 4

Final cost $5.99

Swiffer Sweeper or Dry or Wet Refills $7.49

Use $2/1 or $1/1 printable

Or use $0.50/1 from mPerks

Final cost $5.49-$6.99

Downy Liquid 62-77 oz $5.99

Use $3/3 or $0.50/1 from December P&G limit 4

Or use $0.50/1 from mPerks

Final cost  $4.99-$5.49

Bounty 6 big rolls or 3 large rolls $6.24

Use $0.50/1 printable

Or use $0.25/1 from December P&G limit 4

Final cost $5.74 before rebate

Submit for $1/1 rebate (6 pk) with MobiSave app (exp 11/30)

Febreze Noticeables Refilles, Car Vent Clips, Air Effects $4.79

Use BOGO from December P&G limit 4

Or use $1/1 from mPerks

Or use $0.75/1 or $1/1 printables

Final cost $2.39-$3.79

————–

Angel Soft 12 double rolls $4.99

Use $0.45/1 from RP 11/1 (exp 12/1)

Final cost $4.54

————

Sparkle Paper Towels 6 big rolls $4.99

Use $1/1 printable

STACK with $0.50/1 Target printable

Final cost $3.49

————

Scott 1000 sheet 12 rolls or Wipes 255 ct $7.99

Use $1/1 printable (no direct link, click Household)

Final cost $6.99

————

Renuzit Cones $1.00

Use Buy 3 get 1 free printable

Final cost $0.75 each

Screen Shot 2015-11-27 at 10.35.33 PM

Huggies, Pullups, or Goodnites Buy two get one 50% off

Pullups-

Use $2/1 printable

Or use $4/2 printable

Goodnights-

Use $2/1 printable

Huggies-

Use $2/1 printable

Or use $1.50/1 printable

**You can use 3 coupons for every 3 you buy (except for $4/2)

————

Pampers Wipes Refill Pack $1.59

Use $0.25/1 printable

Final cost $1.34

**Or use $2 off wyb Pampers diapers from December P&G

————–

Meijer Baby Snacks Buy 3 get one free

No coupon needed

———–

Enfamil or Enfagrow Tubs or Refills

Buy 3 get $10 off instantly

Screen Shot 2015-11-28 at 1.23.42 PM

**Scenario deals to come, below are available coupons

Alka Selters Plus

Use $2/1 from RP 11/15

Or use $1/1 printable (select Personal Care)

Airborne

Use $1/1 from SS 9/13 or SS 10/25

Benadryl

Use $1/2 printable

Halls

Use $1/2 from SS 11/1 17 ct

DayQuil/NyQuil

Use $3/2 or $1/1 printable

Or use $1/1 from December P&G

ClearQuil

Use $3/2 or $1/1 printable

Vicks

Use  $3/2 or $1/1 printable (select Personal Care)

Mucinex

Use $2/1 from SS 11/8

Theraflu

Use $1.50/1 from SS 11/15

Or use $1/1 printable

Zicam

Use $2.50/1 printable (sign up)

Or use $2/1 from SS 11/5

————–

Scrubbing Bubbles Foamer, Fresh Brush Refill, or Toilet Gel $3.50

Use $2/2 or $1/1 from SS 11/15

Final cost $2.50

————

Scrubbing Bubbles Trigger Spray $2.46

Use $2/2 or $1/1 from SS 11/15

Final cost $1.46

————

Lysol Disenfectant Spray $3.99

Use $0.50/1 printable

Final cost $3.49

———–

Lysol Wipes 75-80 ct $3.99

Use $0.50/2 printable

Final cost $3.74

————-

Lysol All-Purpose Spray or Wipes 35 ct $1.99

 Use $0.50/2 printable

Final cost $1.74

————-

Clorox Items

Submit towards $5/$20 rebate with SavingStar app

————-

Pledge Cleaners $4.25

Use $2/2 or $1/1 from SS 11/15

Final cost $3.25

———-

Glad Trash Bags $6.99

Use $1/1 from SS 11/1 (if Clorox is included)

Final cost $5.99

————-

Kleenex Hand Towels $1.99

Use $0.50/1 from SS 11/15

Final cost $1.49

———–

Kleenex 6 ct $7.99

Use $0.35/1 printable

Final cost $7.44

Screen Shot 2015-11-28 at 1.48.39 PMBeneful 15.5 lbs $12.99

Use $4/1 printable

Or use $2/1 from RP 11/1

Final cost $8.99

————–

Beggin Strips 6-7 oz $2.50

Use Buy one get one free from RP 10/4

Final cost $1.25 each

————-

Busy Bones 4-7 oz $2.50

Use $2/2 from RP 10/4

Final cost $1.50 each

—————

Purina One $27.99

Use $4/1 printable

Final cost $23.99

————

Sheba Perfect Portions $0.68

Use Buy 2 get 2 or Buy 5 get 5 from RP 11/22

Or use $1/4 printable

Final cost $0.34

————-

Dog Chow 46 lbs or Puppy Chow 32 lbs $19.99

Use $4/1 Little Bites from SS 9/13

Or use $4/1 Dog Chow from SS 10/4 (Puppy Chow that’s on there is for a larger bag)

Or use $1.50/1 from SS 9/13

Or use $2/1 from SS 11/1

Or use $1/1 printable (select Pet Care)

————-

Beyond Dog Food 14-15 lbs $26.49

Use $5/1 printable

Or use $2/1 printable (select Pet Care)

Or use $3/1 from SS 10/18

STACK with $2/1 Target printable

Final cost $19.49

Screen Shot 2015-11-28 at 2.16.21 PM

Fancy Feast $0.56

Use $1/20 from RP 11/1

STACK with $2/20 Target printable

Final cost $0.41 wyb 20

—————

Purina One Cat Food $10.99

Use $3/1 from RP 9/13

Final cost $7.99

—————

Meow Mix 3 lb $3.50

Use $0.75/1 printable

Final cost $2.75

Screen Shot 2015-11-28 at 2.22.11 PM

Tidy Cats Lightweight Litter $11.49

Use $1.50/1 printable

Or use $1.50/1 from RP 11/1

Final cost $9.99

Screen Shot 2015-11-28 at 2.28.59 PM

Canine Carryouts $1.00

Use $1/4 from SS 10/4 (exp 11/30)

Final cost $0.75

————–

Pedigree Wet Food $1.00

Use $1/6 printable

Final cost $0.83 each

————-

Iams Wet Food $1.00

Use $2/10 Target from SS 11/8

Final cost $0.80 wyb 10

————-

Beneful Wet Food $1.00

Use $2/4 from RP 11/1

Final cost $0.50 each

————

Fancy Feast Broths or Purelys $1.00

Use $1/4 from RP 11/1

Or use $1/4 Purelys from SS 8/9 (exp 11/30)

Final cost $0.75 each

————

Beyond Wet Food $1.00

Use Buy 2 get 1 Dog Food from SS 8/16 (exp 11/30)

Use Buy 8 get 2 Cat Food from SS 8/16 (exp 11/30)

Or use Buy 2 get 1 Dog Food from SS 10/18

Or use Buy 3 get 1 Cat Food from SS 10/18

Final cost $0.67 Dog Food or $0.75 Cat food (with SS 10/18)

————–

Friskies Treats $1.00

Use $0.75/1 printable

Final cost $0.25

—————

9 Lives 4 pack Wet Food $1.00

Use $1/2 printable (click Pet Supplies)

Final cost $0.50 each

Screen Shot 2015-11-28 at 2.43.08 PM

Nautica Gift Set $18.99

Submit for $2/1 rebate with Ibotta app

Final cost $16.99

—————–

Nautica Gift Set $13.99

Submit for $2/1 rebate with Ibotta app

Final cost $11.99

————–

Not sure of prices, but there is a $2 rebate on:

Stetson, Beyonce, Tim McGraw, Adidas, Vera Wang, Jovan, and Katy Perry

Submit for $2/1 rebate with Ibotta app

 ————–

SoftLips 10% off $3.39

$3.05 with 10% off

Use $2/1 from SS 11/22

Final cost $1.05

Screen Shot 2015-11-28 at 2.52.09 PM

Select Razors and Trimmers 10-15% off

Norelco- use $5/1 printables (if included)

———-

Buy 3 American Greetings Cards

Get one plush free

Screen Shot 2015-11-28 at 3.01.30 PM

Neutrogena Skin Care 20% off

Use $2/2 printable

———–

Cover Girl Lip Or Eye products Buy one get one 50% off

Use $4/3 or $2/2 (exp 11/29)

Or use $1/1 from December P&G

————

Vaseline Lotion 20% off

Use Buy 20 oz get 13 oz free from RP 11/15 (exp 11/29)

————

Gold Bond Lotion 20% off

Use $1.50/1 or $1/1 from RP 11/1

Submit for $1.50/$1 rebate with SavingStar app

————–

Pantene Buy 2 Shampoo or Conditioner get Styler free $3.84-$3.99

**You may NOT use a coupon on the free styler

Use $2/1 from December P&G

Buy one shampoo, one conditioner, and one styler

$7.68

Use $2/1 Shampoo plus Conditioner from December P&G

$5.68

Get Styler free

Final cost $5.68 for all 3 or $1.89 each

————-

Screen Shot 2015-11-28 at 3.01.30 PM

Neutrogena Skin Care 20% off

Use $2/2 printable

———–

Cover Girl Lip Or Eye products Buy one get one 50% off

Use $4/3 or $2/2 (exp 11/29)

Or use $1/1 from December P&G

————

Vaseline Lotion 20% off

Use Buy 20 oz get 13 oz free from RP 11/15 (exp 11/29)

————

Gold Bond Lotion 20% off

Use $1.50/1 or $1/1 from RP 11/1

Submit for $1.50/$1 rebate with SavingStar app

————–

Pantene Buy 2 Shampoo or Conditioner get Styler free $3.84-$3.99

**You may NOT use a coupon on the free styler

Use $2/1 from December P&G

Buy one shampoo, one conditioner, and one styler

$7.68

Use $2/1 Shampoo plus Conditioner from December P&G

$5.68

Get Styler free

Final cost $5.68 for all 3 or $1.89 each

————-

Head and Shoulders Buy one get one 50% off $4.99

Use $3/2 from December P&G

 Final cost $2.24 each wyb 2

————–

Nice N Easy $6.50

Use $2/1 printable (select Personal Care)

Final cost $4.50

————

Herbal Essences $1 off (large bottles) $4.99

$3.99

Use $3/3 from RP 11/8

Or use $1.50/2 from RP 11/8

Final cost $2.99 each

————

Aussie $1 off (large bottles) $4.59

Use $3/3 from RP 11/8

Or use $1.50/2 from RP 11/8

Final cost $3.59 each

————

L’oreal Advanced Hair Care $1 off $4.19

$3.19

Use $2/1 from RP 11/22

Or use $1.50/1 Styler from RP 11/22

Final cost $1.19

Screen Shot 2015-11-29 at 12.16.26 AM

Cetaphil Buy one get one 50% off

Use $3/1 or $2/1 from SS 11/8

You can use TWO coupons for every TWO you purhcase

—————

Suave Hair Care, spend $10, get $3 off instantly

Suave Professionals 12 oz use $1/2 from RP 11/15(limit 2)

Suave Professionals 28 oz use $2/2 from RP 11/15 (limit 2)

Deal idea:

Buy 4 Suave Professionals 28 oz $2.99

$11.96

Get $3 off instantly

$8.96

Use two $2/2 from RP 11/15

Final cost $4.96 for all

————-

Degree Deodorant $3.79

Use $1.50/1 from RP 11/15 (if MotionSense or Ultra Clear are included)

Final cost $2.29

———–

Secret/Gillette Deodorant $3.79

Use $2/2 Secret or $1/1 Gillette printable

Final cost $2.79

—————

Crest and Oral-B Pro-Health and 3D White products 10% off

Use $0.75/1 printable

Or use $2/1 printables

Or use $0.75/1 toothbrush printable

—————

Right Guard Deodorant $3.00

Use $2/2 from RP 11/1 (exp 12/1)

Or use $2/2 or $1/1 printable

Final cost $2.00

————–

Colgate Spend $12 get $3 off instantly

Use $3/1 Optic White from SS 11/22

Use $2/1 Mouthwash from SS 11/22

Use $0.50/1 Colgate toothpaste printable or from SS 11/22

Other various printables here

————–

Gillette/Venus Shaving Products Spend $20 get $4 off instantly

Use $6/1 Gillette Refill from RP 11/22

Use $5/2 Disposable printable

Or use $2/1 or $1/1 printable

Use $1/1 Shave Gel from RP 11/8 or RP 11/22

Use use $3/1 razor from RP 11/22

Or use $2/1 Disposable from RP 11/8

 Screen Shot 2015-11-29 at 12.40.34 AMNature Made Vitamins Buy one get one free

Use $1/2 from SS 11/1 (exp 12/1)

STACK with $1/1 Target printable

You may use ONE manufacturer for every FOUR you purchase and TWO Target coupons for every FOUR you purchase (or ONE Target coupon for every TWO)

————-

Nature’s Truth Vitamins Buy one get one free

Use $2/1 from RP 9/27

Or use $1/1 from RP 11/15

You may use ONE coupon for every TWO you purchase

————-

Always Infinity or Radiant or Tampax Pearl orRadiant  $3.79

Use $0.50/1 Always printable

Use $1.50/2 or $0.50/1 Tampax printable

Final cost $3.04-$3.29

————–

Meta or Metamucil Buy one get one 50% off

Meta use $1/1 printable

You may use ONE coupon for every TWO you purchase

print