Must-Do Matchups January 10-16

Must Do Matchups January 10-16

Or January 14-20 for Thursday markets

To view the entire ad click here

 Screen Shot 2016-01-08 at 1.18.26 PM

**If you have a Cheese Reward like $3/$30 this will lower your OOP.  I would do separate transactions to get the most Catalinas you can.

Kraft Cheese $2.00

Use $1/2 printable

Final cost $1.50 each

Catalina offer

Valid 12/30-1/26

Buy 3, get $1.50 OYNO

Buy 4, get $2 OYNO

Buy 5+, get $2.50 OYNO

Deal idea:

Buy 4 Kraft Cheese $2.00

$8.00

Use two $1/2 printables

Pay $6.00

Get $2.00 OYNO

Final cost $1.00 each

—————

Raisin Bran 18.7 oz $1.99

Use $1/2 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $0.99-$1.49

————-

Froot Loops 12.2 oz $1.99

Use $1/3 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $0.99-$1.67

————-

Frosted Flakes 10.5 oz $1.99

Use $0.50/1 printable

Or use $1/3 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $0.99-$1.67

————

Frosted Mini Wheats 15.2 oz $1.99

Use $0.70/1 Harvest printable (if included)

Use $1/2 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $0.99-$1.49

————-

Aunt Millie Healthy Goodness Bread and Deli Sub Buns $3.39

Buy one get one free

Final cost $1.69 each

————-

Prego 14.4-24 oz $0.99

Use $0.75/1 Alfredo from SS 1/3

Or use $0.40/2 from SS 1/3

Final cost $0.24-$0.79

————-

Barilla Pasta $0.99

Use $1/3 from RP 1/3 (if Whole Grain, Veggie, or White Fiber are included)

Final cost $0.66

Screen Shot 2016-01-08 at 1.44.11 PM

No matching mPerks

Let’s hope a reward shows up for True Goodness!

Screen Shot 2016-01-08 at 1.45.21 PM

New reward!  Clip $3/$15 Special K in your mPerks.  You have from 1/10-2/6 to earn it.

Stevia In the Raw 10% off

Use $1/1 100 ct printable

Submit for $1/1 50 ct rebate with Ibotta app

—————

Pacific Organic Soup $2.79

Use $1/1 printable (if Soup Starter is included)

Final cost $1.79

————-

Silk Milk $3.00

Use $0.75/1 from RP 12/13

Final cost $2.25

———–

Thomas English Muffins $3.99

Buy one get one free

Final cost $1.99

————-

Nature’s Harvest Bread (no price listed)

Buy one get one free

Use $0.55/1 from SS 12/6

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

—————

Special K Cereal $2.49

Use $1/3 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $2.15

————–

Special K Crisps, Moments, or Bars $2.49

Use $1/3 from RP 1/10

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $2.15

————–

Activia 4 pks $1.88

Use $1/1 printable

Final cost $0.88

 Screen Shot 2016-01-08 at 2.03.08 PMMandarins 3 lb bag $2.99

Use $0.50/1 printable (if Halos brand, limit 2)

Final cost $2.49

————-

Grapefruit 10 lb bag $4.99

Use $0.50/1 from SS 1/3 (if Sweet Scarlett’s brand, limit 2)

Or use $0.50/1 printable

Final cost $4.49

————

Carrots 3 lb $2.39

Buy one get one free

Submit for $0.25 rebate with Ibotta app

Final cost $1.07 each

————-

Pears $0.99/lb

Submit for 20% rebate with SavingStar app

————-

Russet Potatoes 5 lb $2.79

Buy one get one free

Final cost $1.39 each

————

Onions 3 lb $1.99? (not listed)

Buy one get one free

Final cost $0.99?

 Screen Shot 2016-01-08 at 2.12.07 PMBone-In Style Country Ribs $1.69/lb

No coupon needed

————-

Boneless Center Cut Pork Chops $3.49/lb

No coupon needed

————–

Meijer Lean Ground Beef 90% $4.19/lb

No coupon needed

Screen Shot 2016-01-08 at 2.19.20 PM

Buy 5 Save $5

Buy five of the items above mix or match and pay the highlighted yellow price

No coupons match up

————-

Meijer Sliced Bacon 16 oz $3.00

No coupon needed

————

Jumbo Snow Crab $6.99/lb

No coupon needed

Screen Shot 2016-01-08 at 2.27.37 PM

Garden Fresh Chips, Salsa, or Hummus $3.99

Buy one get one free

Final cost $1.99

—————

Angel Food Cake 10 oz $2.99

No coupon needed

—————-

Mini Muffins 12 ct or Strudel Bites 15 ct $2.50

No coupon needed

 Screen Shot 2016-01-08 at 2.30.47 PMBud Light 18 pk $14.99

Submit for $3/1 rebate with Ibotta app

Final cost $11.99

—————

Bud Light 12 pk $10.49

Submit for $5/1 rebate with Ibotta app when you buy Tostitos chips 9 oz + OR dip 15 oz+, plus a 12 pk of Pepsi

Final cost $5.49 plus cost of Tostitos chips/dip and Pepsi

Screen Shot 2016-01-08 at 11.17.05 PMEggo Waffles $2.00

Use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $1.00

—————-

Hungry Man Dinners $2.50

Use $1/2 printable

Final cost $2.00

————–

Pizza Rolls 90 ct $5.99

Use $0.75/3 printable

Submit for $0.75/3 rebate with SavingStar app

Final cost $5.49 each

————–

Hot Pockets $1.99

Buy 5 get one free

Submit for $1/3 rebate with Ibotta app

Final cost $1.49 each wyb 6

————–

Philadelphia Cream Cheese $2.00

Use $1/2 printable

Or use $0.75/1 printable (NLA)

Final cost $1.25-$1.50

————–

Cracker Barrel Sliced $2.99

Use $1/1 printable (NLA)

Final cost $1.99

Catalina offer:

Valid 12/30-1/26

Buy 2, get $1.00 OYNO

Buy 3, get $2.00 OYNO

Buy 4+, get $3.00 OYNO

Deal idea:

Buy 4

$11.96

Use four $1/1 printables (NLA)

$7.96

Get $3 OYNO

Final cost $1.24 each

————-

Cracker Barrel Chunk Cheese $2.99

Use $1/1 printable (NLA)

Final cost $1.99

Catalina offer:

 

Valid 12/30-1/26

Buy 3, get $1.50 OYNO

Buy 4, get $2 OYNO

Buy 5+, get $2.50 OYNO

Deal idea:

Buy 5

$14.95

Use five $1/1 printables (NLA)

$9.95

Get $2.50 OYNO

Final cost $1.49 each

————-

Kraft Singles $2.50

Use $0.75/1 printable (NLA)

Final cost $1.75

Catalina offer:

Valid 12/30-1/26

Buy 2, get $1.00 OYNO

Buy 3, get $2.00 OYNO

Buy 4, get $3.00 OYNO

Deal idea:

Buy 4

$10.00

Use four $0.75/1 printables (NLA)

$7.00

Get $3.00 OYNO

Final cost $1.00 each

————–

Kraft Natural Slices $2.99

Use $0.55/1 printable

Or use $0.75/1 printable (NLA)

Final cost $2.44

Catalina offer:

Valid 12/30-1/26

Buy 2, get $1.00 OYNO

Buy 3, get $2.00 OYNO

Buy 4+, get $3.00 OYNO

Deal idea:

Buy 4

$11.96

Use four $0.55/1 printable

$9.76

Get $3 OYNO

Final cost $1.69 each

Screen Shot 2016-01-08 at 11.42.00 PM

DiGiorno Pizza $4.99

Use $1.50/2 from SS 1/3

STACK with $1.50/2 Target printable

Final cost $3.49

—————-

Campbell’s Homestyle Soup $1.50

Use $1/3 from SS 1/3

Final cost $1.16

————–

Old El Paso Salsa $2.00

Use $1/3 printable

Submit for $1/3 rebate with SavingStar app

Final cost $1.33 each

————-

Old El Paso Beans $2.00 (big can)

Use $1/3 printable

Submit for $1/3 rebate with SavingStar app

Final cost $1.33 each

Or if you only want one

Buy 1

$2.00

Use $0.30/1 printable or from mPerks

Submit for $0.30/1 rebate with SavingStar app

Final cost $1.40

————–

Old El Paso Taco Shells $2.00

Use $0.75/1 Bold Stand N Stuff printable

Submit for $0.75/1 rebate with SavingStar app

Final cost $0.50

————-

Campbell’s Organic Soup $2.50

Use $1/1 printable

Final cost $1.50

————

Campbell’s Kettle or Go Soup $2.50

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.75

————-

Uncle Ben’s Rice $1.79

Use $1/3 printable

Or use $1/4 from RP 1/10

Final cost $1.45

————–

Tyson Bagged Chicken $3.99

Use $1/1 Nuggets printable

Final cost $2.99

————-

Gorton’s Fish $3.99

Use $1/1 printable (if Smart & Crunchy is included)

Final cost $2.99

————–

Mission Tortillas $2.00

Use $0.55/1 printable (NLA)

Or $1/2 from mPerks

Final cost $1.45-$1.50

—————

Kraft Mac and Cheese $1.25

Use $1/3 printable

Final cost $0.91

Screen Shot 2016-01-09 at 12.02.16 PM

Ritz or Chips Ahoy $2.49

Use $0.75/2 from SS 12/6

Final cost $2.11

————-

Cheez It Crackers $2.50

Use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $1.50

————

Club Crackers $2.50

Use $1/2 from RP 12/13

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $1.50-$2.00

————-

Doritos $2.50

Submit for $1/1 rebate with Ibotta app (Dynamita variety only, if included)

Final cost $1.50??

————

Tostitos $2.50

Submit for $5/1 rebate with Ibotta app when you buy a 12 pk of Bud Light, plus a 12 pk of Pepsi

Final cost $5 off wyb Tostitos, 12 pk of Bud Light, and 12 pk of Pepsi

———–

Oreos Family Size $3.49

Use $1/2 printable (NLA)

Or use $0.75/2 from SS 12/6

Final cost $2.99-$3.11

———–

Wheat ThinsFamily Size $3.49

Use $0.75/2 from SS 12/6

Final cost $3.11

————

Ken’s Dressing $1.99

Use $0.75/1 or $1/1 from SS 1/10 (varies by region)

Final cost $0.99-$1.24

————

Keebler Cookies $2.00

Use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $1.00

————

Meijer Olive Oil 17-34 oz 50% off

Final cost $2.27- $4.14

 Screen Shot 2016-01-09 at 12.45.28 PM

Nature Valley Vars $2.50

Use $0.50/2 printable

Final cost $2.25

—————

Pop Tarts $1.99

Use $1/3 printable

Or use $1/1 printable (redeem points)

Final cost $0.99-$1.67

————–

Life Cereal $2.50

Submit for $1/1 rebate with Checkout 51 app (expires 1/13)

Final cost $1.50

————–

Cheerios or Honey Nut Cheerios $3.33

Use $1/2 printable 

Or use $1/3 from SS 12/6 or SS 1/10

Final cost $2.83-$3.00

————-

Cinnamon Toast Crunch $3.33

Submit for $0.50/1 rebate with SavingStar app

Final cost $2.83

————-

Nabisco Nilla Wafers or Belvita Cookies $2.99

Use $0.75/2 from SS 12/6

Final cost $2.61

Screen Shot 2016-01-09 at 1.57.26 PM

Dove Bar 6 ct $6.49

Buy 6 mix or match

$5.99

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Or use $1/1 from mPerks

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $3.99

—————

Caress Bar 6 ct $6.49

Buy 6 mix or match

$5.99

Use $2/1 from mPerks

Or use $1/1 from RP 1/3

Submit for $0.75/1 rebate with SavingStar app

Final cost $3.24

———–

Suave Professionals 28 oz $2.49

Buy 6 mix or match

$1.99

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Submit for $0.50/1 rebate with SavingStar app

Final cost $0.49

————–

Suave Lotion $2.49

Buy 6 mix or match

$1.99

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Or use $0.75/1 from mPerks

Submit for $0.75/1 rebate with SavingStar app

Final cost $0.24

————–

Vaseline Lotion $5.99

Buy 6 mix or match

$5.49

Use $2/1 from RP 1/3 (limit 2)

Final cost $3.49

————–

Axe Shampoo or Conditioner $3.79

Buy 6 mix or match

$3.29

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Or use $1/1 from mPerks

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $1.29

————–

Axe Shower Gel $3.79

Buy 6 mix or match

$3.29

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $1.29

————–

Tresemme Shampoo or Conditioner $3.79

Buy 6 mix or match

$3.29

Use $3/2 from RP 1/3 (limit 2)

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $1.29 each

—————-

Tresemme Styler $3.79

Buy 6 mix or match

$3.29

Use $1/1 from RP 1/3 (limit 2)

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $1.29

—————

Dove Body Wash $5.19

Buy 6 mix or match

$4.69

Use $1/1 from RP 1/3

Or use $1/1 from mPerks

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $2.69

—————-

Deal idea:
Buy one Tresemme Styler $3.79

Buy two Tresemme Shampoo or Conditioner $3.79

Buy one Axe Shampoo or Conditioner $3.79

Buy one Suave Lotion $2.49

Buy one Suave Professionals $2.49

$20.14

Minus $3 instantly

$17.14

Use $1/1 Tresemme Styler from RP 1/3

$16.14

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

$15.14

Use $3/2 from RP 1/3 (limit 2)

$12.14

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

$11.14

Use $1/1 Axe Shampoo from RP 1/3

Or use $1/1 from mPerks

$10.14

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

$9.14

Use $1/1 Suave Lotion from RP 1/3 (limit 2)

$8.14

Submit for $0.75/1 rebate with SavingStar app

$7.39

Use $1/1 Suave Professionals from RP 1/3

$6.39

Submit for $0.50/1 rebate with SavingStar app

Final cost $5.89 or $0.98 each

—————

Hellmann’s Mayonnaise $3.49

Buy 6 mix or match

$2.99

Use $1/1 from RP 1/3

Submit for $1/1 rebate with SavingStar app

Final cost $0.99

Screen Shot 2016-01-09 at 2.25.01 PM

Charmin Basic $9.89

Use $1/2 from P&G

Or use $0.25/1 printable

STACK with $0.50/1 Target coupon from SS 1/10

Final cost $8.89-$9.14

————–

Bounty Basic $9.89

Use $0.25/1 printable

Or use $0.25/1 from P&G

Final cost $9.64

————–

Charmin 12 mega rolls $11.99

Use $1/2 from P&G

Or use $0.35/1 printable

STACK with $0.50/1 Target coupon from SS 1/10

Submit for $2/1 Ultra Soft rebate with Ibotta app

Or Submit for $2/1 Ultra Strong rebate with Ibotta app

Submit for $2/1 rebate with SavingStar app (exp 1/13)

Submit towards $5/30 rebate with SavingStar app

Deal idea:

Buy two Charmin Ultra Strong $23.98

Buy one Charmin Ultra Soft $11.99

$35.97

Use $1/2 from P&G

$34.97

Use $0.35/1 printable

$34.62

STACK with three $0.50/1 Target coupon from SS 1/10

$33.12

Submit for $2/1 Ultra Soft rebate with Ibotta app

$31.12

Submit for $2/1 Ultra Strong rebate with Ibotta app

$29.12

Submit for $2/1 rebate with SavingStar app (exp 1/13)

$27.12

Submit for $5/30 rebate with SavingStar app

Final cost $7.37 each or $22.12

————-

Cottonelle 6 mega or 12 double rolls $5.99

Use $0.50/1 from SS 1/3

Final cost $5.49

————–

Kleenex $1.00

Use $0.50/3 from SS 1/3

Final cost $0.83

————

Tide 138-150 oz or Pods 54-72 ct $17.99

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from P&G

Or use $2/1 from mPerks

Final cost $15.99

————–

Cascade $3.79

Use $0.65/1 printable

Or use $0.25/1 from mPerks

Final cost $3.12

————

Dawn $3.79

Use $0.30/1 printable

Final cost $3.49

————–

Clorox Products listed

Buy 5 save $5

Submit for $5/20 rebate with SavingStar app (make sure it counts towards total)

———–

Clorox Bleach and Toilet Bowl Cleaner Twin Pack $3.69

Buy 5 mix or match

$2.69

Use $0.75/1 printable (NLA)

Final cost $1.94

Submit for $5/20 rebate with SavingStar app (make sure it counts towards total)

Screen Shot 2016-01-09 at 2.56.18 PM

Huggies Spend $30, get $10 OYNO

Use $2/1 any Huggies diaper printable

Use $2/1 Pullups printable (use zip 60020)

Use $2/1 Little Movers printable

Use $2/1 Little Snugglers printable

Use $2/1 Overnites printable

Use $1/1 300 ct Wipes printable

Save $2/1 or $1.50/1 diapers printables

Deal idea:

Buy 4 Snug & Dry $7.97

$31.88

Use four $2/1 printables

Pay $23.88

Get $10 OYNO

Final cost $3.47 each or $15.88

**If you have a baby reward you could earn $3-$4 more back

Deal idea:

Buy 3 Little Snugglers or Little Movers $8.96

Buy 1 Snug & Dry $7.97

$34.85

Use four $2/1 printables

Pay $26.85

Get $10 OYNO

Final cost $16.85 or $4.21 each

**If you have a baby reward you could earn $3-$4 more back

**If you don’t want Snug & Dry, buy another pack of $8.97 diapers and spend $1 more

Screen Shot 2016-01-09 at 3.02.50 PM

Energizer Batteries 20% off

Use $0.75/1 from SS 1/3

Screen Shot 2016-01-09 at 3.08.32 PM

No matching mPerks

Look for clearance sports bras

Screen Shot 2016-01-09 at 3.09.16 PM

 

Aveeno Products 20% off

Use $1/1 printable

Use $1/1 from SS 1/10

STACK with $4/$20 Lotion from mPerks

—————

Aussie or Herbal Essences Shampoo, Conditioner or Stylers $2.67

Use $2/2 Aussie from RP 1/10

Or use $3/2 Herbal Essences from RP 1/10 or from mPerks

Or use $1/1 Herbal Essences Styler from SS 12/13 (limit 4)

Final cost $1.67 Aussie, or $1.17-$1.67 Herbal Essences

—————

Buy $13 in Pantene get $3 off instantly

Use $5/3 from P&G (must be ONE shampoo, plus either conditioner OR styler, limit 4)

Or use $1.50/1 Styler from P&G (limit 4)

Or use $3/2 from P&G (must be ONE shampoo, plus either conditioner OR styler, limit 4)

Or use $2/2 from mPerks

Deal idea:

Buy 4 Shampoo or Conditioner $3.84

$15.36

Minus $3 instantly

$12.36

Use two $3/2 from January P&G (limit 4)

Final cost $1.59 each or $6.36 for all

————–

Olay Skin Care

Buy one get one 50% off

Use $2/1 Total Effects 

Use $2/1 Pro-X 

Use $2/1 Regenerist Moisturizer

Use $2/1 Regerist Luminous Facial

Use $1/1 Moisturizer or Cleanser

Use $1/1 Olay Moisturizer or Cleanser from mPerks

Or use $2/1 ProX or Regenerist from mPerks

—————

Garnier Skin Care Buy one get one 50% off

Use $2/1 from RP 1/10

——————

Cetaphil Skin Care

Buy one get one 50% off

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from SS 1/3

Use $4/$20 Lotion from mPerks

————-

Maybelline Cosmetics $2.99-$12.99

Use $2/1 Maybelline Face Product printable

Use $4/$20 Cosmetics from mPerks

————-

Buy 3 Garnier Hair Care get one Goody item free

Use $2/1 Shampoo, Conditioner, or Treatment from RP 1/10

Or use $1/1 Styler from RP 1/10

Or use $1/1 printable

Screen Shot 2016-01-09 at 7.19.41 PM

 

 

Eucerin, Aquaphor, or Nivea Hand and Body Lotion 15%

Use $4/$20 Lotion from mPerks (exp 1/10)

Use $3/1 printable (3 oz- 14 oz)

Or use $3/1 from mPerks (3 oz- 14 oz)

Or use $3/1 from SS 1/3 (excludes mini jars, lip care, valid on 2 of the 0.35 packs limit 4)

Deal idea (1/10 only)

Buy 4 Aquaphor 1.75 oz $4.41

Buy 1 Suave Lotion 18 oz $2.99

$20.63

 

Use $4/$20 from mPerks (expires 1/10)

$16.63

Use four $3/1 Aquaphor from SS 1/3 (can’t use mPerk or printable on this size)

$4.63

Use $1/1 Suave Lotion from RP 1/3

$3.63

Submit for $0.75 Suave Lotion rebate with SavingStar app

Final cost $2.88 or $0.57 each

———-

Schick Razors $1 off

Use $2/1 Hydro Silk Disposable from SS 1/10

Or use $2/1 Disposable from SS 1/3

Or use $2/1 Disposable from SS 12/13

————

Secret or Old Spice Deodorant $3.99

Use $2/2 Secret printable

Or use $2/2 Old Spice from P&G (limit 4)

Or use $1/2 Old Spice from P&G (limit 4)

Final cost $2.99-$3.49

————–

Edge or Skintimate Shave Prep $2.49

Use $1/1 from SS 1/10

Final cost $1.49

————-

Gillette Shaving Products Buy $20, get $4 off instantly (limit 1)

Use $2/1, $1.50/1, or $0.50/1 Gillette and Venus printables

Deal idea:

 

Buy 2 Gillette Sensor 3 Disposable Razors $6.39

Buy 1 Venus Swirl Razor $9.49

$22.07

Minus $4 instantly

$18.07

Use two $1.50/1 Gillette Sensor 3 coupons

$15.07

Use one $2/1 Venus Swirl coupon

Final cost $13.07 or $4.35 each

————-

Jergens or Curel Lotion $1 off

Use $4/$20 from mPerks (expires 1/10)

Use $2/1 Jergens Wet Skin printable

Or use $2/1 Jergens 16.8 oz + from SS 1/3

Or use $2/1 Curel 10 oz + from SS 1/3

Deal idea: (1/10 only)

Buy 4 Curel 16.25 oz $5.59

$22.36

Use $4/$20 from mPerks

$18.36

Use four $2/1 Curel from SS 1/3

Final cost $2.59 each or $10.36 for all

————-

Playtex, Carefree, Stayfree, or OB products 10% off

Use $4/2 Playtex from SS 1/3

Or use $1/1 printable

Or use $2/2 Carefree from SS 1/3

Or use $3/2 Stayfree from SS 1/3

Or use $1/1 Stayfree printable

—————

Crest or Oral-B Spend $12, get $3 off instantly

Use $0.75/2 Crest from P&G (limit 4)

Or use $2/2 Pro-Health printable

Or use $0.50/1 Crest complete printable

Or use $0.75/1 3D Whitening printable 

Or use $1.50/2 Oral-B Toothbrush printable

Or use $0.50/1 Crest from mPerks

Or use $0.50/1 Oral-B Toothbrush from mPerks

Or use $2/3 from P&G

—————–

Always or Tampax Spend $15 get $3 off instantly

Use $0.50/1 Always Pads printable

Or use $0.50/1 Always Liners printable

Or use $0.75/1 Tampax Radiant Tampons printable

Or use $0.50/1 Always Liners from P&G (limit 4)

Or use $1/1 Always Radiant or Infinity Pads from mPerks or P&G (limit 4)

Or use $0.50/1 Cardboard Tampax from mPerks or P&G (limit 4)

Or use $1/1 Tampax Pearl or Radiant from mPerks or P&G (limit 4)

Screen Shot 2016-01-09 at 8.18.28 PM

 

Buy one Meijer Brand Health & Beauty item, get one 50% off, mix or match

Check for Meijer Brand mperks

Final cost varies

—————-

Buy Excedrin, Prevacid, Benefiber, Theraflu, Triaminic or Gas-x Spend $30, get $10 off instantly

Use $2/1 Excedrin product from RP 1/10 (20+count)

Use $2/1 Benefiber printable

Use $3/2 Theraflu products from SS 1/10

Deal idea

Buy two Excedrin 24 count $3.89

Buy one Benefiber drink mix $11.49

Buy two Theraflu packets $6.49 each

$32.25

Minus $10 instantly

$22.25

Use two $2/1 Excedrin

Use one $2/1 Benefiber

Use one $3/2 Theraflu

Final cost $2.65 each or $13.25

—————-

Buy Prilosec, Align or Pepto Bismol, get $1 off instantly

Use $3/1 Prilosec OTC printable or from P&G 12/27 (limit 4 like coupons)

Use $3/1 Align from P&G 12/27 (limit 4 like coupons) or $2/1 Align printable

Use 50c/1 Pepto Bismol printable or from P&G 12/27 (limit 4 like coupons)

————-

Zone Perfect products 10% off

Use $2/2 Zoneperfect multicount box printable

Final cost varies

————-

MegaRed, Move Free or Schiff Supplements Buy one get one free

Use $1.25/1 MegaRed printable

Or use $1/1 MegaRed from SS 1/3

Use $2/1 Move Free from SS 1/3

Final cost varies

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

—————

Powerbar products 10% off

Use $2/1 Powerbar Protein Plus 6pk printable

—————

Atkins Shakes, Bars or Candies 2/$10

Use $1/1 Atkins Bars, Treats or Shakes from SS 1/3 LIMIT 1 COUPON

Final cost $4

—————-

EAS products 10% off

Use $1.50/1 EAS ready to drink 4pk printable

—————–

Nature’s Bounty or Flex-a-min Vitamins/Supplements Buy one get one free

Use $1/1 Nature’s Bounty printable

Or use $1/1 Nature’s Bounty vitamin or supplement from RP 1/3

**You may use ONE coupon for every TWO you purchase

print