Whoa! Gallons Of Milk Only $1.54

Whoa!  Gallons Of Milk Only $1.54

IMG_5358

Time to use that $0.50/2 milk mPerk you’ve been holding on to!  Lowest price I’ve seen at Meijer in ages!  Be aware the mPerk expires 12/9.  Als0- gallon prices may vary by area.  This is in Columbus, Ohio.

Buy two gallons of milk $1.79 each

Use $0.50/2 from mPerks

Final cost $1.54 each

Ore-Ida Creative Classics $1.54 This Week

Ore-Ida Creative Classics $1.54 This Week

IMG_5385

A brand new $0.75/1 Ore-Ida high value printable came out a few days ago.  These are only valid on the Creative Classics variety! Can’t wait to try them.

Buy one Ore-Ida Creative Classics Fries $2.29

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.54

McCormick Smoked Sausage Only $1.00- 71% Off!

McCormick Smoked Sausage Only $1.00- 71% Off!

IMG_5387

My family loves smoked sausage.  We think these are quite tasty and have great seasoning!  Pick these up at Meijer for 71% off this week.  That’s a great savings!

McCormick Grill Mates Smoked Sausage $2.00

Use $1/1 printable

Final cost $1.00

Horizon Mac N Cheese Only $0.45!!!

Horizon Mac N Cheese Only $0.45!!!

IMG_5365

Here is a great stock up price on Mac N Cheese.  And better yet- it’s organic!  This price is only for the Classic Mac, but you can use the coupon on the other varieties.

Buy two Horizon Classic Mac N Cheese $1.00

Use $1.10/2 printable

Final cost $0.45 each wyb 2

Reese Specialty Items Only $0.24??

Reese Specialty Items Only $0.24??

IMG_5367

There is a $0.75/1 Reese’s Specialty Item printable that is available.  I knew they made items like water chestnuts, but I was not sure what was considered ‘specialty’.  When I went to their website it looks like all of their items are considered specialty.  I have not tried this deal yet.

Reese Water Chestnuts $0.99

Use $0.75/1 printable

Final cost $0.24

————–

Reese Artichoke Hearts or Anchovies $1.89

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.14

————-

Reese Smoked Baby Clams $1.99

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.24

————-

Reese Smoked Oysters $2.00

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.25

Glutino Items 20% Off

Glutino Items 20% Off

IMG_5375

We don’t see very many deals on gluten-free items so I wanted to pass this deal along. All Glutino items are 20% off this week.  Match up with a $1/1 printable and you’ve got a great deal!  There are tons of Glutino items, but I matched up a few below.

Buy 1 Glutino Table Crackers $3.27

$2.61 after 20%

Use $1/1 printable

Final cost $1.61

————–

Buy 1 Glutino Pretzels $3.29

$2.63 after 20%

Use $1/1 printable

Final cost $1.63

————-

Buy 1 Glutino Pretzels $3.99

$3.19 after 20%

Use $1/1 printable

Final cost $2.19

————-

Buy 1 Glutino Breadcrumbs $3.89

$3.11 after 20%

Use $1/1 printable

Final cost $2.11

Gogurts Only $1.25

Gogurts Only $1.25

IMG_5356

I used to see this deal quite often- $1.25 for Gogurts (or less!).  But in recent months the coupon hasn’t been out, or there wasn’t a rebate.  Sigh…..but the good news is the deal is back!!!  Don’t forget you can freeze these!  When my kiddos were little I would even cut them in half so I could have 16 per box!

Gogurts $2.00

Use $0.75/2 printable (could not pre-clip, but it’s there)

Or use $0.75/2 from SS 12/6

Or use $0.35/1

Submit for $0.75/2 rebate with SavingStar app

Final cost $1.25 each wyb 2

Reames Egg Noodles Only $2.00 (Yes!!)

Reames Egg Noodles Only $2.00 (Yes!!)

IMG_5382

These are my favorite egg noodles!  I use them for chicken n noodles and beef n noodles.  What a great deal!!!  These can be found in the frozen section by the ravioli.

Buy one Reames Egg Noodles $2.50

Use $0.50/1 from SS 10/11

Final cost $2.00

A-ma-zing Toy Roundup

A-ma-zing Toy Roundup

IMG_5341

Playdoh Toys Buy one get one 50% off

If you buy Frozen Sparkle Snow Globe at $14.99, use $5/1 mPerk

(Can be used if it’s the larger or smaller item in the Buy one get one 50%)

IMG_5345

Monster High Buy one get one 50% off

IMG_5339

Melissa and Doug Buy one get one 50% off

IMG_5347

Nerf Toys Buy one get one 50% off

IMG_5344

Girlfriends Dolls and Accessories Buy one get one 50% off

IMG_5343

Playskool Heroes and Galactic Heroes Brand Toys Buy one get one 50% off

IMG_5348

Buy $50 in Legos get one Lego City Vehicle Race Car Free

(Race Cars not included in $50)

IMG_5340

Fisher Price Laugh N Learn Toys Buy one get one 50% off

IMG_5346

Transformers and Avengers Buy one get one 50% off

IMG_5342

Thomas Toys Buy one get one 50% off

IMG_5350

Crayola Items Buy one get one 50% off

IMG_5349

Games and Puzzles Buy one get one 50% off

Must Do Matchups December 6-12

Must Do Matchups December 6-12

To view your entire ad click here

To print coupons click here

Screen Shot 2015-12-04 at 9.25.09 AM

Meijer Gallon Milk $1.79

Use $0.50/2 from mPerks

Final cost $1.54 (expires 12/9)

————-

Doritos/Tostitos Buy one get one free $4.29

Submit for $5/$20 rebate with SavingStar app

Final cost $2.15 before rebate

————–

Cook’s Spiral Half Sliced Ham $1.27/lb

No coupon needed

————–

Marie Callendar Entrees or Pot Pies $2.00

Use $2/4 Target printable on entrees

Or use $2.50/4 Target printable on pot pies

Final cost $1.50 entrees or $1.37 pot pies

**Use $0.75/3 from SS 10/4 to drop your total even more (expires 12/6)

—————

Campbell’s Condensed Soup (Chicken Noodle Or Tomato) $0.75

Use $1/5 printable

Or use $0.40/4 printable

Or use $0.40/4 from SS 11/8

$0.55-$0.65 each

————-

Life Cereal $1.79

Submit for $1/1 rebate with Checkout51 app

Final cost $0.79

————–

Tide Laundry Detergent 92-100 oz $11.99 (excludes Simply)

Use $2/1 printable

Final cost $9.99

 Screen Shot 2015-12-04 at 1.55.00 PM

Spiral Sliced Half Ham $2.49/lb

No coupon needed

————-

Boneless Skinless Chicken Breasts $1.88/lb

No coupon needed

————–

Eye of Round Steak or Roast $4.99/lb

No coupon needed

————–

Whole Pork Tenderloin $3.99/lb

No coupon needed

 Screen Shot 2015-12-04 at 2.03.46 PM

Meijer Bacon $2.50

Final cost $2.25

—————

P3 Protein Packs $1.25

Use $1/2 printable

Final cost $0.75 each

————–

McCormick Smoked Sausage $2.00

Use $1/1 printable

Final cost $1.00

————-

Meijer Shrimp Ring 10 oz $5.99

No coupon needed

Screen Shot 2015-12-04 at 2.06.53 PM

Pears $0.99/lb

No coupon needed

————–

Grapes $1.69/lb

No coupon needed

————-

Grapefruit 5 lb $2.99

No coupon needed

Screen Shot 2015-12-04 at 2.18.50 PM

President Brie 7-8 oz Buy one get one free $6.79-$6.99

Final cost $3.39-$3.59

—————-

Cabot Cheese Wedge $3.00

Use $1/2 printable

Final cost $2.50

————–

Galbani Mozzarella $3.49

Use $1/1 printable (Fresca variety)

Final cost $2.49

 Screen Shot 2015-12-04 at 2.30.03 PM

Vortex Cake $9.99

No coupon needed

————-

Italian Bread $1.50

No coupon needed

————-

Creme Horns or Sour Cream Dunkin Sticks 4 ct $1.99

No coupon needed

Screen Shot 2015-12-04 at 2.31.44 PM

No Ibotta rebates that I found

Screen Shot 2015-12-04 at 2.40.06 PM

Philadelphia Cream Cheese Buy two get one free $2.69

Final cost $1.79 each

—————

Pillsbury Cookies and Pie Crusts $2.00

Use $1/3 printable

Submit for $1/3 rebate with SavingStar app

Final cost $1.34 wyb 3

————–

Frigo String Cheese 20-24 oz $5.99

Use $0.50/1 printable

Or use $1/1 from SS 11/1 if Snacking Cheese is included

Final cost $4.99?- $5.49

—————

Gogurts $2.00

Use $0.75/2 printable (could not pre-clip, but it’s there)

Or use $0.75/2 from SS 12/6

Or use $0.35/1

Submit for $0.75/2 rebate with SavingStar app

Final cost $1.25 each wyb 2

—————

Buitoni Pasta and Sauce $3.00

Use Buy Buitoni Pasta get $2 off Sauce printable

Stack with $1/2 Target printable

Final cost $6 for two pasta and one sauce

————–

Sargento Cheese Slices $3.00

Use $0.55/1 Natural cheese printable

Final cost $2.45

————-

Kraft Shredded Cheese or Crumbles 5-8 oz Buy two get one free $3.39

Final cost $2.26 wyb 3

Screen Shot 2015-12-04 at 10.48.06 PM

Palermo’s Pizza $3.33

Use $1/1 printable

Final cost $2.33

—————

Toaster Strudel and Toaster Scrambles $1.67

Use $0.50/1 from SS 9/27

Final cost $1.17

————-

Freschetto Pizza $4.44

Use $1.50/2 printable

Final cost $3.69

————–

Hungry Man Dinners $2.50

Use $1/2 printable

Final cost $2.00

 Screen Shot 2015-12-04 at 10.59.34 PM

Duncan Hines Cakes $1.25

Use $1/3 printable

Submit for $1/3 rebate with MobiSave app

Final cost $0.58 each

**The $1/1 Decadent coupon is NOT valid on these mixes

—————-

Splenda 25% off

Use $2/1 from SS 11/15

Or use $1/1 printable

—————-

Truvia 25% off

Use $2/1 or $1/1 from RP 11/15

—————

Spice Island Spices Buy two get one Fleischmann’s Cornbread Mix Free

Use two $1/1 from SS 11/15

————–

Betty Crocker Cookie Mix $1.79

Use $0.75/3 printable

Submit for $0.75/3 rebate with SavingStar app

Final cost $1.29 each

—————-

Betty Crocker Frosting $1.25

Use $0.75/3 printable

Submit for $0.75/3 rebate with SavingStar app

Final cost $0.75 each

————–

Pam Cooking Spray $2.50

Use $0.30/1 printable

Or use $0.30/1 from SS 10/25 (expires 12/6)

Final cost $2.20

————–

Tollhouse Morsels $2.49

Use $0.50/1 printable

STACK with $1/3 Target printable

Final cost $1.65 wyb 3

Screen Shot 2015-12-04 at 11.42.13 PM

Ragu $1.50

Use $0.75/2 or $0.20/1 from RP 11/15

Final cost $1.12-$1.30

————-

Spam $2.39

Use $1/1 from SS 11/1 (if Spam Snacks are included)

Final cost $1.39??

————-

Hellmann’s Mayonnaise 20-30 oz $2.99

Use $1/1 from RP 11/15

Final cost $1.99

————

Old El Paso Salsa, Beans (31 oz), or Taco Shells $2.00

Use $1/3 printable

Final cost $1.67

————-

Pace Salsa $1.89

Use $0.50/2 printable

Submit for $5/$15 rebate with SavingStar app (Campbell’s- only Apple Bourbon Salsa is included)

Final cost $1.64 wyb 2

————-

Meijer Naturals Tomatoes 28-29 oz can $0.79

No coupon needed

 Screen Shot 2015-12-05 at 9.01.45 AM

Raisin Bran 23.5 oz $2.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use Use $1/2 KFR printable

Final cost $1.99-$2.49

————-

Froot Loops 17 oz $2.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Final cost $1.99

————-

Mini Wheats 24 oz $2.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use Use $0.50/1 KFR printable

Final cost $1.99-$2.49

————-

Frosted Flakes 19 oz $2.99

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use Use $1/2 KFR printable

Final cost $1.99-$2.49

————–

Green Mountain or Donut House K-Cups 12 pk $5.99

Use $1/1, or $1.50/2, or $1/2 from SS 11/15

Final cost $4.99-$5.49

————-

Family Size Wheat Thins and Triscuits $3.49

Use $0.75/2 from SS 11/8 or SS 12/6

Submit for $1.25/1 Wheat Thins rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $3.11 before rebate

————–

Maxwell House Ground $2.99

Use $0.50/1 from SS 11/15

Final cost $2.49

————-

Yuban Ground $2.99

Use $0.50/1 from SS 11/15

Final cost $2.49

————–

Keebler Crackers $2.49

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Final cost $1.49

—————

Lucky Charms 20.5 oz $3.33

Use $1/2 printable

Final cost $2.83

————–

Honey Nut Cheerios 21.6 oz $3.33

Use $0.75/1 printable

Final cost $2.58

————–

Cinnamon Toast Crunch $3.33

Use $0.50/1 printable

Or use $1/2 printable

Submit for $0.50/1 rebate with SavingStar app

Final cost $2.33

—————

Snyder’s Pretzels $2.49

Submit for $0.50/1 rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $1.99

————-

Quaker Chewy Bars $3.99

Submit for $1/2 rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $3.49

————

Betty Crocker Fruit Snacks $3.99

Use $0.50/2 printable

Submit for $0.50/2 rebate with SavingStar app

Final cost $3.49

————-

Thomas Bagels Buy one get one free $4.29

Use $1/1 from SS 8/9

Final cost $1.65 each wyb 2

————-

Oreo or Honey Maid $2.79

Use $0.75/2 from SS 11/8 or SS 12/6

Submit for $0.50/1 Oreos rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $2.41 before rebate

—————

Little Debbie Snacks $1.67

Submit for $5/$20 rebate with SavingStar app

Screen Shot 2015-12-05 at 9.32.49 AM

Vitamin Water $0.88

Submit for $0.50/1 rebate with Ibotta app

Final cost $0.38

————–

Mars Holiday Candy $3.50

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from RP 11/22 or RP 12/6

Submit for $0.75/1 M&M rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $3.00 before rebate

—————

Hershey Holiday Candy $3.50

Or use $1/2 from RP 11/22 or RP 12/6

Final cost $3.00

————–

Bagged M&Ms Buy two get one free $3.29

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from RP 11/22 or RP 12/6

Submit for $0.75/1 M&M rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $1.86 wyb 3 before rebate

—————-

Mars Mini or Dove Candy $3.00

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from RP 11/22 or RP 12/6

Final cost $2.50

Screen Shot 2015-12-05 at 1.18.14 PM

Nature Valley Granola Bars $4.99

Use $0.60/1 printable

Or use $0.50/2 from SS 10/25

Final cost $4.39

————-

Fiber One Bars $4.99

Use $0.50/1 from SS 10/25

Final cost $4.49

————

Horizon Mac N Cheese $1.00

Use $1.10/2 printable

Final cost $0.45 each

————–

Glutino Products 20% off

Use $1/1 printable

————

Pacific Organic Broth $3.49

Use $1.75/1 printable wyb Pacific Meal or Side Dish item

Final cost $1.74 plus cost of Meal or Side Dish

————–

 Pop Tarts 12 ct $2.50

Use $1/1 KFR printable (redeem points)

Or use $0.50/1 Fun Print KFR printable

Submit for $1/1 rebate with MobiSave app (exp 12/7)

Final cost $1.50 before rebate

**Check your mPerks account for a $1.50/$8 mPerk

—————

V8 Juice and V-Fusion $2.50

Use $1/2 printable

Submit for $0.50/1 V8 Vegetable Juice rebate with Ibotta app

Final cost $2.00 before rebate

Screen Shot 2015-12-05 at 6.54.30 PM

Meijer Household items listed in ad- Spend $25 get $5 off instantly

No coupon needed (if you have an mPerk you can use it)

—————–

Purex 63-70 oz $2.99

Submit for $4/$15 rebate with SavingStar app

Deal idea:

Buy 6 Purex $2.99

$17.94

Submit for $4/$15 rebate with SavingStar app

Final cost $13.94 for all or $2.32 each

—————-

Snuggle 32 oz $2.99

Use $0.50/1 printable

Or use $0.50/1 from RP 11/1

Final cost $2.49

————-

Glade Air Care 20% off

Use $0.75/1 Glade or $1/2 from SS 11/1

Use $1/2 Candle from SS 10/25

Use $1/2 Wax Melts from SS 11/1

Use $1/1 Twin Oil Refills from SS 10/25

Use $2/3 Glade printable (NLA- if not expired)

Use $1/2 Candle printable (NLA- if not expired)

Use $0.75/1 Twin Oil printable (NLA- if not expired)

Use $5/1 Glade Warmer printable (NLA)

Also try Right At Home for printables

Submit for $2/1 Warmer rebate with Checkout51 app

Submit for $2/1 large candle rebate with Checkout51 app

Submit for $1/2 candle rebate with Checkout51 app

Submit for $1/2 automatic spray rebate with Checkout51 app

Submit for $1/2 wax melts rebate with Checkout51 app

Submit for $1/2 premium spray rebate with Checkout51 app

Rebates expire Wednesday at Midnight (they may reset Thursday)

—————

Charmin Ultra Strong or Ultra Soft 9 mega rolls $9.49

Use $0.25/1 from December P&G

Final cost $9.24

(The $1/1 printable is for 12 count)

————-

Downy Liquid 83 oz- 103 oz $7.99

Use $0.50/1 or $1/2 from RP 11/22

Or use $0.50/1 from December P&G

Final cost $7.49

————-

Ziploc Bags 60-280 ct $6.99

Use $1/2 printable

Or use $1/2 from SS 11/15

Also try Right At Home for printables

Submit for $0.50/1 rebate with MobiSave app (expires 12/7)

Final cost $6.49 before rebate

—————

Puffs Facial Tissue 3 pk flat or 4 pk cube $4.29

Use $0.35/1 printable

Final cost $3.94 ($0.98-$1.31 per box)

————-

Scott 1000 Bath Tissue 27 rolls $15.99

Use $1/1 printable (use zip 60020 if needed)

Final cost $14.99

————-

Cottonelle Clean or Comfort Care 36 double rolls $15.99

Use $0.70/1 printable

Also check for a $2.50/1 wyb Cottonelle Cleansing Cloths

Final cost $15.29

—————-

Bounty 12 giant rolls $13.99

Use $0.25/1 printable

Final cost $13.74

Screen Shot 2015-12-05 at 8.10.19 PM

Milk Bone 10 lb and Pupperoni 25 oz $9.99

Use $1/2 printable

Or use $1/2 Pupperoni from RP 12/6

Final cost $9.49

—————-

Fancy Feast Variety Packs 10% off

Use $1 off 2 24 pks or 4 12 pks from SS 9/20

—————-

Alpo 12 ct variety packs 10% off $8.19

$7.37 after 10% off

Use $1.50/1 12 ct printable

Or use $1.50/1 12 ct from RP 11/22

Final cost $5.87

————

9 Lives Dry Cat Food 12 lbs $8.49

Use $3.75/1 wyb Scoop Away Litter 25 lb printable (click Pet Care)

Final cost $4.74 plus cost of litter

————–

Arm & Hammer Litter $8.49

Use $2/1 Clump & Seal printable (19 lbs)

Or use $1.50/1 any printable (26 lbs)

Final cost $6.49-$6.99

————–

Purina One Dry Cat Food 6 lbs $18.99

Use $1/1 from RP 9/13

Final cost $17.99

Screen Shot 2015-12-05 at 8.27.21 PM

Similac Powder Formula Buy two get $5 off instantly

Use $5/2 printable

—————-

Happy Baby Pouches Buy 3 get 1 free $1.34

Use Buy 1 get 1 free printable

Or use Buy 1 get 1 free printable

Deal idea:

Buy 8 pouches $1.34

Use three Buy 1 get 1 free printables

Final cost $0.33 each wyb 8 (buy 3, get 5 free)

—————–

Happy Tot Pouches Buy 3 get 1 free $1.42

Use Buy 1 get 1 free printable

Or use Buy 1 get 1 free printable

Deal idea:

Buy 8 pouches $1.42

Use three Buy 1 get 1 free printables

Final cost $0.35 each wyb 8 (buy 3, get 5 free)

————–

Pampers or Huggies 3 pk Wipes $5.99

Pampers-  use $2/1 wyb diapers also

Huggies- use $0.50/1 printable (NLA)

—————

Huggies Goodnites, Pullups, or Diapers Super Pack $24.99+

Get one soft pack wipes FREE

Diapers- use $2/1 printable

Also check Huggies printables

Pullups- use $2/1 printable

Goodnites- use $2/1 printable

Screen Shot 2015-12-05 at 8.44.47 PM

Pantene $1 off $5.99-$6.79

Use $5/3 or $2/2 from December P&G (must be shampoo AND conditioner or styler)

Or use $1.50/1 Styler from December P&G

————–

John Freida Products $1 off

Use $2/$15 Target printable

—————

Herbal Essences or Aussie Shampoo or Conditioner $2.66

Use $3/2 from RP 12/6

Final cost $1.16

—————

Neutrogena Products Buy one get one 50% off

Use $2/2 Cleansing, Cosmetic, Facial Moisturizer, Hair Care, Men’s Care from SS 12/6

Or use $1/1 lip or eye printable

Or use $1/1 printable (various)

—————

L’oreal Eye or Nail Cosmetics Buy one get one 50% off

Use $1/1 Eye product from RP 12/6

Or use $1/1 printable

————–

L’Oreal Skin Care Products $2 off

Use $3/1 skin care printable

Use $3/1 Revitalift from RP 12/6

Use $3/1 Revitalift Filler Target printable

—————

Jergens Lotion 15% off

Use $2/1 printable

Use $1/1 Natural Glow printable

————–

Maybelline Face or Lip Cosmetic Buy one get one 50% off

Use $3/1 Drama mascara printable

Screen Shot 2015-12-05 at 8.56.04 PM

Gold Bond Lotion 15% off

Use $2/1 or $1/1 from RP 10/6

Or use $1/1 printable

—————

Colgate Optic White or Sensitive Toothpaste $3.89

Use $0.75/1 printable

Final cost $3.14

—————

Crest or Oral-B Products Spend $12 get $3 off instantly

Use $0.75/1 Pro-Health toothpaste

$1.50/1 Pro-Health Advanced Mouthwash

$1/1 Pro-Health Mouthwash

$0.75/1 Complete Pasta

For all other printables click here

Use $0.50/1 Toothpaste from RP 11/22

Use $1/1 Pro-Health Toothpaste from December P&G

————–

Depends $18.99

Use $2/1 printable

Final cost $16.99

————

Poise Pads $18.99

Use $2/1 from SS 11/1

Or use $2/1 printable

Or use $1/1 printable

Final cost $16.99

—————

Tampax Radiant or Pearl $6.59

Use $0.75/1 printable

Final cost $5.84

————-

Olay Bar Soap and Lotion 10% off

Use $1.10/1 4 pk Bar Soap

Use $1/1 Lotion

————-

Degree Premium or Clinical Deodorant Buy 2 get $1 off

Use $1.50/1 from RP 11/15

Or use $0.50/1 if Ultra Clear is included

————–

Bic Razors $5.49

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from SS 12/6

Final cost $3.49

—————

Axe Hair Care $3.79

Use $0.75/1 from RP 11/15

Final cost $3.04

————-

Axe Body Wash $3.79

Use $1/1 from RP 11/15

Final cost $2.79

————-

Gillette Razors and Refills $1 off

Use $3/1 Razor or $6/1 Refill from RP 11/22

Use $2/1 or $1.50/1 Razor printable

Screen Shot 2015-12-05 at 9.17.24 PM

Advil Congestion $1 off

Use $1/1 from RP 11/1

————

Delsym $1 off

Use $2/1 printable

Or use $2/1 from SS 11/1

———–

Dimetapp $1 off

Use $1/1 printable

Or use $1/1 from RP 11/1

————-

Robitussin $1 off

Use $1.25/1 printable

Or use $1/1 from RP 11/1

————–

Sudafed $1 off

Use $2/1 or $1/1 printable

————–

Excedrin $1 off

Use $3/1 200 ct printable

Use $1.50/1 Tension printable

Use $1/1 Excedrin printable

Use $1.50/1 PM printable 

Or use $2.50/1 200 ct from SS 11/8

————-

Johnson’s or Desitin Products 15% off

Use $1.50/2 printable

————–

Aveeno Baby Products 15% off

Use $1/1 printable

Or use $2/2 from RP 11/1

————-

Johnson & Johnson First Aid Spend $12 get $3 off instantly

Use $0.50/1 Band-Aids printable

Use $1/1 or $2/1 Neosporin printable

 

 

 

New Ore-Ida $0.75/1 Printable

New Ore-Ida $0.75/1 Printable

Screen Shot 2015-12-04 at 1.35.33 PM

A brand new $0.75/1 Ore-Ida high value printable just came out today.  These are only valid on the Creative Classics variety! Can’t wait to try them.

Buy one Ore-Ida Creative Classics Fries $2.29

Use $0.75/1 printable

Final cost $1.54

Meijer Preview Ad December 6-12

Meijer Preview Ad December 6-12

Screen Shot 2015-12-04 at 9.25.09 AM

Meijer Preview Ad is live for December 6-12.  What deals are you most looking forward to?  Click here to view your ad.   Click ‘Canal Winchester’ and enter your local zip code.

King Size Candy Only $0.45-Perfect Stocking Stuffer

King Size Candy Only $0.45-Perfect Stocking Stuffer

Screen Shot 2015-12-03 at 2.06.37 PM

Here is an amazing candy deal for you-  $1/2 M&Ms, Dove, Snickers, Twix, Milky Way or 3 Musketeers Candy 2 oz or larger.  Luckily for us, king size candy is 2 oz or larger, and only $1.00 this week with the 10 for $10 sale!

Buy two Mars King Size Candy $1.00

Use $1/2 printable

Final cost $0.50

———–

Buy 11 Mars King Size Candy $11.00

Minus 11th free

$10.00

Use five $1/2 printable (need 3 devices)

Final cost $0.45 each

Beggin Strips and Busy Bones Only $1.00!!!

Beggin Strips and Busy Bones Only $1.00!!!

Screen Shot 2015-12-03 at 1.56.44 PM

A brand new printable came out today- score $1 treats for your furry friend.  They would make great stocking stuffers!

Buy two Beggin Strips or Busy Bones (6 oz or larger) $2.50

$5.00

Use $3/2 printable

Final cost $1.00 each wyb 2

**Watch ounces on the Busy Bones- some may be less than 6 oz

FREE Alpo T-Bonz

FREE Alpo T-Bonz

Screen Shot 2015-12-03 at 1.46.17 PM

Pick up FREE Alpo T-Bonz thru December 4 (coupon expiration).  Otherwise, pick them up for $0.45-$0.50 (still an AWESOME price).  If you don’t have a dog, please donate to your local shelter.

Buy two Alpo T-Bonz $1.00

Use $2/2 from RP 10/4 (expires 12/4)

Final cost FREE

————-

Buy two Alpo T-Bonz $1.00

Use $1/2 printable

Final cost $0.50

———–

Buy 11 Alpo Treats $11.00

Minus 11th free

$10.00

Use five $1/2 printable (need 3 devices)

Final cost $0.45 each

————-

This new Waggin’ coupon came out and I wanted to share….

Purina Waggin’ Train 8 oz $9.99

Use $4/1 printable

Final cost $5.99